Salvador vybuduje „Bitcoinové město“ poháněné geotermální energií

Foto: Pixabay

Bitcoinové město poháněné vulkánem bude částečně financováno 1 miliardou USD ve vládních bitcoinových dluhopisech


Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, zůstává optimistický ohledně kryptoměn a oznamuje vybudování „Bitcoin City“ bez daně z příjmu a majetku. Výstavba města bude financována z vládních bitcoinových dluhopisů vydaných prostřednictvím Liquid Network společnosti Blockstream a později z daně z přidané hodnoty. Prezident plánuje spustit 10leté dluhopisy začátkem roku 2022. Držitelům dluhopisů, kteří nemají občanství, bude vydání občanství urychleno. Dluhopisy by byly uzamčeny na pět let, což by zvýšilo nedostatek bitcoinů a zvýšilo cenu. Emitované dluhopisy budou mít hodnotu 1 miliardy USD a držitelé dluhopisů obdrží 6,5% kupón. 500 milionů dolarů bude použito na nákup bitcoinů, poté by byly investorům vyplaceny další dividendy po prodeji bitcoinů po pěti letech.

Dalších 500 milionů dolarů bude použito na rozvoj infrastruktury pomocí geotermálních zdrojů v La Union ve východním Salvadoru. Nové město by také mělo mít náměstí, které se při leteckém pohledu zobrazí jako symbol bitcoinu. Když se bitcoin stal zákonným platidlem, měl zastánce i odpůrce a první den se hojně objevovaly technické závady. Stát nyní vlastní minimálně 1100 bitconů. Obchodníci byli zpočátku skeptičtí k přijímání kryptoměny pro zboží a služby, pouze 7 % bylo ochotno je přijímat. McDonald’s a Starbucks byly mezi prvními obchodníky v Salvadoru, kteří je přijaly.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.