5 technologických trendů, které ovlivní nadcházející desetiletí

Foto: pixabay

Tempo změn v technologickém sektoru bylo vždy rychlé. Každá změna může být zneklidňující a držení kroku s vývojem ještě více. Součástí výzvy je poznat, které změny jsou nejvýznamnější a které mají menší šanci přinést ovoce.


V tomto článku se podíváme na ty, které se s největší pravděpodobností výrazně projeví v měnící se tváři moderního pracoviště. Pochopení dopadu těchto technologických trendů na organizace a na lidi, jejichž pracovní místa budou ovlivněna, by mohlo být klíčem k tomu, abyste se vyhnuli negativním dopadům, které mohou následovat.

1 . Automatizace a virtualizace procesů

Přibližně polovina všech stávajících pracovních činností by mohla být v příštích několika desetiletích automatizována, protože automatizace procesů a virtualizace na další úrovni se stanou běžnějšími. "Do roku 2025 bude k průmyslovému internetu věcí (IIoT) připojeno více než 50 miliard zařízení," předpovídá společnost McKinsey. Roboti, automatizace, 3D tisk a další technologie budou generovat přibližně 79,4 zettabajtů dat ročně.

2. Budoucnost konektivity

Rychlejší digitální připojení poháněné 5G a IoT má potenciál uvolnit ekonomickou aktivitu. A to natolik, že zavedení rychlejšího připojení v mobilitě, zdravotnictví, výrobě a maloobchodě by mohlo do roku 2030 zvýšit globální HDP o 1,2 až 2 biliony dolarů. 5G a IoT budou jedním z nejsledovanějších technologických trendů příštího desetiletí. Daleko větší dostupnost a schopnost sítí bude hnacím motorem rozsáhlých změn v podnikatelském prostředí, od digitalizace výroby (prostřednictvím bezdrátového ovládání mobilních nástrojů, strojů a robotů) až po decentralizované dodávky energie a vzdálené sledování pacientů.

3. Distribuovaná infrastruktura

Do konce roku 2022 bude 70 % společností využívat hybridní cloudové nebo multicloudové platformy jako součást distribuované IT infrastruktury. To bude znamenat, že data a jejich zpracování bude možné zpracovávat v cloudu, ale budou rychleji dostupná zařízením. "Tento technologický trend pomůže firmám zvýšit rychlost a agilitu, snížit složitost, ušetřit náklady a posílit obranu proti kybernetické bezpečnosti," uvádí McKinsey.

4. Výpočetní technika nové generace

Výpočetní technika nové generace by mohla pomoci najít odpovědi na problémy, které už léta trápí vědu a společnost. Nová generace by měla zahrnovat řadu vývojových trendů, od kvantové umělé inteligence až po plně autonomní vozidla, a jako taková nebude bezprostředním problémem pro všechny organizace.

5. Aplikovaná umělá inteligence (AI)

Umělá inteligence je jedním z největších technologických trendů. Stále jsme teprve na počátku vývoje umělé inteligence. Jakmile se tato technologie stane sofistikovanější, bude použita k dalšímu vývoji technologických nástrojů, jako je například trénování strojů k rozpoznávání vzorů a následné jednání na základě toho, co zjistily. Do roku 2024 bude řeč generovaná umělou inteligencí stát za více než 50 % interakcí lidí s počítači. Podle poradenské společnosti však společnosti stále hledají způsoby, jak AI efektivně využívat.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.