Všichni znají Bitcoin, ale na otázku „co to je“ umí odpovědět málokdo

Foto: Pixabay

Jsou to peníze? Je to něčím kryto? Dá se tím platit? A kde to vůbec mohu získat? To vše se pravděpodobně honí hlavou lidem, kteří přemýšlejí nad Bitcoinem, resp. nad jeho nákupem


Bitcoin vytvořil Satoshi Nakamoto. Jedná se o osobu nebo tým, který tuto technologii nastínil v roce 2008 prostřednictvím White paperu (dokument, který čtenáře stručně informuje o náročnějším problému). Bitcoin je v celku jednoduchý koncept. Jsou to digitální peníze, které umožňují bezpečné peer-to-peer (klient-klient) transakce na internetu.

Na rozdíl od služeb jako například PayPal, které se spoléhají na tradiční finanční systém pro převod peněz na stávající debetní/kreditní účty, je bitcoin decentralizovaný, tzn. libovolní dva lidé kdekoli na světě si mohou navzájem posílat bitcoiny bez účasti bank, vlád nebo jiných institucí.

Každá transakce týkající se bitcoinu je zaznamená v blockchainu, který si lze představit jako jakýsi protokol o finančních prostředcích zákazníků přicházejících a odcházejících z banky. Jednoduše řečeno, je to záznam každé transakce, která kdy byla pomocí bitcoinu provedena.

Na rozdíl od soukromé účetní knihy banky je blockchain distribuován po celé síti. Nemá ho tedy pod kontrolou žádná společnost, země ani třetí strana. Maximální počet bude 21 milionů bitcoinů, které nelze nijak nafouknout ani s nimi manipulovat.

Proč je Bitcoin považován za nový druh peněz

Je globální. Můžete jej poslat po celém světě stejně snadno, jako můžete platit hotovostí ve fyzickém světě. Nejsou zde poplatky za přístup k penězům ani zde nejsou žádné limity.

Je soukromý. Při platbě bitcoiny nejsou žádné bankovní výpisy ani potřeba poskytovat obchodníkovi své osobní údaje. Bitcoinové transakce neobsahují žádné jiné identifikační informace než bitcoinové adresy a příslušné částky.

Je bezpečný. Vzhledem ke kryptografické povaze bitcoinové sítě jsou platby bitcoiny zásadně bezpečnější než standardní transakce debetními/kreditními kartami. Při platbě bitcoiny není vyžadováno zasílání žádných citlivých informací přes internet. Za více než deset let existence nebyla bitcoinová síť nikdy úspěšně hacknuta

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.