Chcete dítě? Připravte si nejméně dva milióny, abyste ho vyvedli alespoň k maturitě

Foto: Pixabay

Pořídit si v dnešní době dítě není vůbec levná záležitost. Ne snad samotné početí, ale zabezpečení jeho potřeb. Podle odhadů mohou náklady na dítě dosáhnout do jeho 18 let hravě na částku až dva milióny korun.


Minulý týden slavila dcera naší kolegyně plnoletost. A protože jsme poměrně malá redakce a dobře se známe, oslavili jsme Bářiny osmnáctiny také u nás v redakci. V blízkosti máme ulici plnou barů a tak jsme v pátek po práci na pár drinků zašli. Když se nám ale asi po třetí Margaritě kolegyně svěřila, že si s manželem spočítali, kolik je výchova Báry za těch 18 let stála, spadla nám "brada". Asi polovina z nás má děti, sice ne plnoleté, ale nikdy by nás nenapadlo, že „stojí“ tolik peněz.

Náklady na miminko ještě "ujdou"

K jakému číslu tedy naše kolegyně došla? „Počítali jsme to jen tak u skleničky od oka, ale dostali jsme se na částku skoro dva milióny“, svěřila se nám kolegyně a přiblížila, co vše do výpočtu započítali: „Do nějakých tří let to jsou hlavně pleny, dětská kosmetika, sedačka do auta, kočárek, hračky, dětská výživa. To jsme vypočítali na cca 5 tisíc měsíčně. Počítali jsme ale aktuální ceny. Kolik stály pleny před 18 lety, to si vážně nepamatuji“, říká kolegyně. Za tři roky by to tedy mělo být cca 180 tisíc korun. A to nepočítáme náklady na přípravu dětského pokoje.

Nejvíc stojí sport a kroužky

Potom to prý už začne „skákat“ víc. „Než začne chodit dítě do školy, tak tam naskočí školka, nějaké potřeby do školky, více oblečení, boty, zvýší se částka za jídlo, nějaké předškolní aktivity, už se jde třeba do divadla, do cirkusu, atd…“, vypočítává kolegyně a pokračuje: „Tady už se dostaneš na nějakých 8 tisíc měsíčně. Takže od tří do šesti let to máme dalších cca 290 tisíc".

Střední škola je díra na peníze

V dalších letech už naskakují částky za školu a potřeby do školy, oblečení, potraviny, sportovní a zájmové kroužky, mobilní telefon, výlety, dovolené, léky, kosmetiku, atd… „Celkem nám to dalo asi 1,8 miliónu, tedy 100 tisíc ročně,“ vypočítává kolegyně a pokračuje: „V průběhu těch let ti to vlastně ani nepřijde, ale když si to potom takhle spočítáš, docela tě to překvapí. Ale Baruška je holka k nezaplacení a dítě samozřejmě na peníze přepočítávat nemůžeš“, uzavřela kolegyně debatu o penězích za dítě a objednala celému stolu další Margaritu.

Napadlo vás někdy, zkusit si spočítat, kolik stojí výchova a výživa dětí do jejich plnoletosti? K jakému číslu jste dospěli? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.