Marcela z Plzně: „Rozešel se se mnou po dvaceti letech manželství kvůli „dvacítce“. Teď se chce vrátit.“

Foto: Pixabay

Skoro padesátiletá Marcela z Plzně zažila před lety šok, když ji manžel suše oznámil, že odchází kvůli dvacetileté milence. Stejný šok teď zažívá znovu, když se bývalý manžel chce vrátit.


Rozvod je vždy náročným obdobím v životě každého člověka. A pokud jste v manželství prožili třeba dvacet let, může to být ještě těžší. Tím spíše, když důvodem rozchodu je manželova touha po partnerce, která je stejně stará jako vaše dcera. Podobnou situaci zažila i Marcela z Plzně, která se podle svých slov srovnávala s rozchodem skoro dva roky. Teď se bývalý manžel s milenkou rozešel a chtěl by se vrátit. „To mu mělo být jasné, že až mu dojdou síly a finance, to mládě ho vykopne“, říká Marcela, která ovšem o návrat bývalého manžela nemá zájem. „Prošla jsem si svoje a už se k tomu nechci vracet“, říká.

Ono totiž rozejít se není jen tak. A rozchod po dvaceti letech manželství může být skutečným traumatem. Avšak existují způsoby, jak se s takovou situací vyrovnat a postavit se na vlastní nohy. Postavila se i Marcela, která po rozvodu musela zohledňovat jak finanční aspekty, tak i emoční stránku věci. A co Marcela radí? Jak na to šla ona sama?

Podle ní je finanční aspekt jedním z nejdůležitějších faktorů, kterému se musíte po rozvodu věnovat. Prvním krokem je vytvoření nového rozpočtu a zhodnocení vaší finanční situace. Udělejte si detailní přehled o svých příjmech a výdajích a vytvořte si plán, jak budete pokrývat své náklady. Možná budete potřebovat novou práci, nebo si najít další zdroje příjmů. Důležité je také vyřešit otázku rozdělení majetku s bývalým partnerem. V případě, že jste se nedohodli, je dobré vyhledat právního poradce, který vám pomůže s touto záležitostí. Málokdy to totiž bývá pohodová domluva.

Emoční stránka rozvodu je však obvykle mnohem složitější. Je důležité, abyste se naučili zpracovávat své emoce a dát si čas na "hojení ran“. Může být užitečné vyhledat podporu u rodiny a přátel, kteří vás budou podporovat a poskytnou vám důvěrný prostor pro vyjádření vašich pocitů. Pokud si myslíte, že by vám to pomohlo, můžete zvážit také návštěvu terapeuta, který vám pomůže zvládnout emocionální dopad rozvodu.

Pokud jste rodičem dětí, je důležité udržovat s nimi otevřenou komunikaci. Vysvětlete jim, že rozvod neovlivňuje vaši lásku k nim a že se stále budete starat o jejich potřeby. Respektujte jejich pocity a snažte se vytvořit pro ně co nejstabilnější prostředí. Pokud je to možné, domluvte se s bývalým partnerem na společných pravidlech a rozhodnutích týkajících se dětí, aby nedocházelo k nejednoznačnostem a konfliktům. Ujistěte je, že i přes rozvod zůstáváte rodiči a budete spolupracovat v jejich prospěch.

Důležité je také starat se o sebe samotného. Věnujte čas svému zdraví a blahu. Dopřejte si čas na relaxaci a zájmy, které vás naplňují. Naleznete-li smysluplnou činnost, která vás baví a motivuje, pomůže vám to získat novou perspektivu a energii do života. Pamatujte, že rozvod je přechodnou fází a může být příležitostí pro nové začátky.

Nedopusťte, aby vás finanční a emoční obtíže zcela pohltily. Hledejte podporu a poradu u odborníků, pokud se ocitnete v tíživé situaci. Existují organizace a instituce, které nabízejí pomoc v oblasti právních a finančních otázek spojených s rozvodem. Nebojte se oslovit tyto zdroje, které vám mohou poskytnout informace a podporu, kterou potřebujete.

Vzpamatování se po rozvodu po dvaceti letech manželství může být složité, ale ne nemožné. Věřte si a věřte, že máte sílu překonat tuto obtížnou fázi života. Pamatujte, že se jedná o nový začátek, a i přes veškeré výzvy, které před vámi stojí, můžete najít štěstí a klid ve svém životě.

Závěrem je důležité si uvědomit, že každý rozvod je individuální a každý člověk prochází různými fázemi zotavování. Buďte trpěliví sami k sobě a dovolte si procházet tímto procesem postupně. Ať už jste finančně nebo emocionálně zranitelní, pamatujte, že existuje podpora, která vám může pomoci se zotavit a přežít rozvod i po dvaceti letech manželství.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.