Komentář: Když ji miluješ a máš na to, uděláš jí z Rovera za 10 miliónů „Barbie auto“

Foto: Jan Smékal

Vietnamská ekonomika rychle roste a Vietnamci to rádi dávají na odiv. Je to vidět především ve velkých městech. Například tolik luxusních vozů jako v Hanoji nejezdí možná ani v Mnichově, nebo v Londýně.


Ceny aut jsou ve Vietnamu šílené. Například Range Rover Velar se základním dvoulitrem zde stojí v přepočtu 4 milióny korun, špičková verze 4.4 SV LWB potom neuvěřitelných 23 miliónů. Ale pozor, zase tak výjimečné auto to ve Vietnamu není. Například v Hanoji, kde ještě před osmi lety moc moderních aut nejezdilo a ulice byly přeplněné především mopedy a různými motorkami, se dnes můžete setkat se záplavou vozů značek Audi, Mercedes, BMW, ale také Bentley, Rolls Royce, Porsche, nebo právě Land Rover, resp. s modelem Range Rover. Bohatá třída ve Vietnamu roste velmi rychle a chce, aby to bylo vidět. A jedním ze způsobů, jak ukázat svůj sociální statut, je vlastnictví luxusního auta. Ani to ale mnohdy nestačí.

Vietnamci to mají v krvi. Prostě staré dobré „čím víc pruhů, tím víc adidas“. Úspěšní Vietnamci chtějí, aby byl jejich úspěch vidět tzv. „na první dobrou“. Leckoho by to možná ani nenapadlo, ale Vietnam je 25. největší ekonomikou na světě, 21. největším světovým exportérem a 19. největším světovým importérem. Automobilka VinFast produkuje auta, která si nezadají s prémiovými evropskými značkami a třeba co se týká mobilních telefonů, tak po Číně je Vietnam jejich největším světovým výrobcem. Napadlo by vás to?

Je jasné, že ekonomický růst s sebou nese i poměrně vysokou produkci dolarových milionářů. A ti zhusta utrácejí. V Hanoji by vás proto nemělo překvapit, že v záplavě starých a otlučených mopedů spatříte například Lamborghini Urus, Porsche 911 GT3, Maserati GranTurismo, nebo třeba Rolls Royce Phantom. Modely, jako Porsche Cayenne, Audi Q7, Mercedes Benz GLE ani nespočítáte. V Hanoji to přestala být auta, za kterými se někdo otočí. Přitom ještě před osmi lety, kdy jsme v Hanoji byli poprvé, bylo za symbol úspěchu povařováno vlastnictví například i modelu KIA Sportage.

Ale někdy ani drahé auto nestačí a je potřeba ho v očích Vietnamců nějak ozvláštnit. Není proto nic neobvyklého spatřit například Land Rover Range Rover Supercharged vyzdobený jako Barbie auto, nebo Bentley Bentayga potažené zlatou fólií. Inu, když už ani cenovka nezabírá, musí se na to jít jinak. Předpokládáme, že tenhle "Barbie Range" udělal nějaké slečně opravdu velkou radost. Takovou, že se ani nenamáhala zaparkovat mimo bílé šrafování. Jak nám ale řekl jeden Vietnamec, žádný policista za stěrač takového auta lístek s pokutou stejně nikdy nedá...

Jak se vám líbí „vytuněný“ Range Rover na obrázku? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jan Smékal, MZV CR, Wikimedia Commons

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.