Odstranit z bytu pach po kočce není jen tak. Pár tipů ale přeci jen existuje

Foto: Pixabay

Kočka je skvělé zvíře, které vám může přinést mnoho radosti a lásky. Bohužel však může také v bytě zanechat nepříjemné pachy. Existuje ale několik způsobů, jak můžete pach z bytu odstranit.


Máte doma kočku a vadí vám pach, který se tu a tam může rozšířit po celém bytě? Možná ho sami ani necítíte, ale vaše návštěvy určitě ano. S pachem po kočce se dá rozhodně zatočit. Přinášíme několik tipů jak na to:

Pravidelně uklízejte

Prvním krokem k odstranění pachu po kočce je pravidelný úklid bytu. Prach, zvířecí chlupy a další nečistoty mohou přispět k šíření zápachu po celém bytě. Pravidelně proto vysávejte podlahy a čistěte je vlhkým mopem, aby se odstranily všechny nečistoty. Můžete také použít čističku vzduchu, aby se odstranil pach.

Pravidelně čistěte kočičí záchod

Kočky potřebují čisté a hygienické místo pro vykonání své potřeby. Pokud nebudete čistit kočičí záchod pravidelně, může se šířit pach po celém bytě. Mějte proto kočičí záchod čistý a pravidelně ho vyprazdňujte a myjte. Můžete také použít speciální dezinfekční prostředek, aby se zničily bakterie a pachy.

Používejte vůně

Vůně může pomoci nejen maskovat, ale také neutralizovat pachy po kočce. Můžete použít vonné svíčky, difuzéry nebo spreje s vůní, které vám pomohou odstranit pach. Mějte však na paměti, že používání vonných produktů může být pro zdraví kočky škodlivé, takže vždy dbejte na to, aby byla vůně jemná a pokud možno přírodní. Zkuste třeba citrónovou, nebo levandulovou vůni.

Odstraňte pachy z nábytku

Kočky si rády polehávají na nábytku a mohou tak na něm zanechat pachy, které se následně šíří po celém bytě. Pokud máte kožený nábytek, můžete použít speciální čistič, aby se z něj odstranily pachy. Pokud máte látkový nábytek, můžete ho vyčistit třeba parním čističem, který odstraní také bakterie.

Koupání kočky

Kočky se sice samy starají o svou hygienu, ale koupání kočky může pomoci odstranit pachy po kočce. Mějte však na paměti, že kočky obvykle nejsou nadšené z vody, takže to může být poměrně náročné. Pokud se rozhodnete kočku vykoupat, použijte speciální šampon pro kočky a postupujte opatrně.

Odstraňte pachy z koberců a textilií

Koberce, záclony a další textilie absorbují pachy po kočce. Pokud máte problém s pachem po kočce v bytě, můžete použít speciální čistič koberců a textilií, který pomůže odstranit pachy. Opět pomůže parní čistič.

Často větrejte

Větrání bytu může pomoci odstranit pachy a obnovit čerstvý vzduch. Otevřete okna a nechte proudit čerstvý vzduch. Pokud máte problém s pachy po kočce v bytě, můžete také použít větráky a klimatizaci. 

Máte doma kočičku? Jak se vypořádáte s pachem? Napište nám do diskuze

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.