Tohle je vietnamské BMW 5. Kdyby se VinFast Lux A 2.0 prodával u nás, zválcuje i Škodu Superb

Foto: Daniel Kadlec

VinFast Lux A 2.0 je luxusní vietnamský sedan s technikou od BMW a asijskou cenou. Kdyby se prodával u nás, má problém nejen Škoda Superb, ale třeba i „otcovské“ BMW 5, nebo Audi A6.


Do Vietnamu jezdím rád. Především ta část země na sever od Hanoje mě před necelými deseti lety učarovala. Krásná příroda, milí lidé a stále ještě jakýsi nádech toho starého koloniálního Vietnamu, to vše byly atributy, které mě letos do Vietnamu přilákaly již popáté. Jenže letos to bylo jiné. Hodně jiné. Vietnam se poměrně dost změnil a začíná se z něj stávat další asijský tygr. Má dokonce svoji vlastní automobilku. Jmenuje se VinFast a založil ji nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. V portfoliu značky VinFast je nejen malý model Fadil, ale také dva prémiové modely SUV, čtyři elektromobily a luxusní sedan Lux A 2.0, který se mi líbí asi nejvíce.

Foto: Daniel KadlecVinFast totiž neponechal nic náhodě a na vývoji sedanu Lux A spolupracoval s německou automobilkou BMW. Design automobilu navrhlo italské studio Pininfarina a auto je postaveno na platformě BMW 5, řady F 10. Pod kapotou je dvoulitrový motor BMW s výkonem 228 koní a točivým momentem 350 Nm. Zadní kola jsou poháněna přes osmistupňovou automatickou převodovku ZF. Výbava je taktéž luxusní a v nejvyšší specifikaci nabízí například interiér v kůži Nappa, LED světlomety, adaptivní tempomat, asistenční systémy, bezdrátové nabíjení telefonu, nebo například dvouzónovou klimatizaci s iontovou kontrolou kvality vzduchu.

Foto: Daniel KadlecA teď to nejzajímavější. Špičkově vybavená verze se prodává ve Vietnamu za cenu 1.174.450 000 VND, tedy přibližně 1.140.000,- korun. Porovnejte s cenou srovnatelně vybavené škody Superb a možná dojdete ke stejnému závěru, jako jsme došli my. Tedy, že v okamžiku, kdy VinFast vstoupí do Evropy, budou mít „tradiční“ značky možná problém. A VinFast se do Evropy skutečně chystá. Společnost VinFast totiž oznámila svůj plán otevřít více než 50 prodejen VinFast v Německu, Francii a Nizozemsku.

A kdo by snad chtěl tuhle vietnamskou automobilku podceňovat, ať si vzpomene například na první vozy značky Hyundai, nebo Kia, které se u nás začaly v devadesátých letech prodávat. Z tehdy vysmívaných aut se dnes staly špičkové produkty nabízející kvalitu srovnatelnou s prémiovými vozy. Za nás se VinFast v Evropě rozhodně prosadí. A kdyby to stihl ještě s vozy na benzín, bylo by to moc fajn.

Jaký máte názor na nástup asijských automobilek do Evropy. A co říkáte modelu VinFast. Vyměnili byste ho třeba za Superb? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; VinFast

Tohle je vietnamské BMW 5. Kdyby se VinFast Lux A 2.0 prodával u nás, zválcuje i Škodu Superb

Daniel Kadlec

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.