Padělaným kabelkám a džínům začínají “konkurovat“ nečekané produkty. Třeba dálkové ovladače ke garážovým vratům

Dálkový ovladač Beninca. Vpravo originál, vlevo neoriginální kopie
Foto: Beninca CS

Na falešné značkové džíny, kabelky nebo třeba hodinky už jsme bohužel tak nějak zvyklí a víme, kde s takovými výrobky máme počítat. Zatímco o kabelkách ví asi každý, skutečnost, že se na českém internetu prodává i pravděpodobně falešná elektronika, zase tolik známa není.


Tu a tam se ve světových médiích objeví informace, že se někde objevily například falešné telefony nebo tablety světoznámé značky. V drtivé většině případů se jedná o výrobky, které se prodávají pokoutně někde na asijské tržnici. Navíc, většina zákazníků moc dobře ví, jak má takový telefon nebo tablet vypadat i fungovat, a jaké obsahuje příslušenství. Jenže co když si chcete koupit výrobek sice světoznámé firmy, ale výrobek, který není k vidění na každém rohu? Třeba motorový pohon nebo ovladač ke vjezdové bráně a garážovým vratům.

Neoriginální zboží za zlomek ceny na internetu

Lídrem v oboru motorových pohonů pro vrata a brány je italská společnost Beninca. Ta má zastoupení ve čtyřiceti zemích celého světa, včetně České republiky. A právě české zastoupení v poslední době registruje, podle svých slov, vysoký počet výrobků s logem Beninca, které jsou však podle vedení společnosti pravděpodobně falzifikáty. „Na jednom z největších eshopů, který začal nově působit na českém internetu, jsme objevili dálkové ovladače s logem Beninca za extrémně nízkou cenu,“ říká ředitelka českého zastoupení Beninca Eva Kolarov a pokračuje: „Protože se na nás začali obracet klienti s reklamacemi těchto ovladačů, zakoupili jsme několik různých modelů, abychom se podívali, o jaké výrobky jde. Bohužel, dle našeho názoru se jedná o falzifikáty.“ Na obrázcích je vpravo vždy originál výrobek Beninca, vlevo potom neoriginální kopie.

Dálkový ovladač Beninca. Vpravo originál, vlevo neoriginální kopieFoto: Beninca CS

Jsou levné, ale nefungují

Po rozebrání neoriginálních ovladačů přišli totiž technici českého zastoupení společnosti Beninca na to, že na první pohled totožné ovladače neobsahují všechny součástky, jsou sletovány nekvalitně provedenými spoji, chybí QR kód, schéma, český návod, atd… „Neoriginální ovladač není snadné na první pohled rozeznat. Většinou to proto klienti zjistí až ve chvíli, kdy se jim například nedaří spárovat ovladač s dalšími produkty Beninca, nebo když zjistí, že čtyřkanálový ovladač otevírá třeba jenom vjezdovou bránu, ale garážová vrata už nikoliv,“ vysvětluje Kolarov.

Dálkový ovladač Beninca. Vpravo originál, vlevo neoriginální kopieFoto: Beninca CS

Falšují se i motory a řídící jednotky

České zastoupení Beninca ve spolupráci s mateřskou společností v Itálii proto nyní velmi pečlivě prověřuje získané neoriginální příslušenství a zvažuje případné právní kroky. „V první řadě nám jde o dobré jméno společnosti Benica a o naše klienty. Naše výrobky patří mezi ty nejlepší na světě a naši klienti pochopitelně tuto kvalitu očekávají,“ říká Kolarov, která současně před podezřele levnými výrobky důrazně varuje: „Na výrobky, které nejsou originálními produkty Beninca, nemůžeme poskytnout jakoukoliv záruku, nedodáváme k nim manuály ani technickou podporu. Neoriginální ovladač poznají naši technici ihned po otevření krytky. Stejná situace se ale může týkat i neoriginálních motorů nebo například řídících jednotek. Rozhodně proto doporučuji kupovat produkty pouze u autorizovaných prodejců a servisních partnerů.“

Padělaným kabelkám a džínům začínají “konkurovat“ nečekané produkty. Třeba dálkové ovladače ke garážovým vratům

Beninca CS

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.