Elektrický Mercedes Benz třídy G bude mít světovou premiéru na Auto China 2024

Foto: unsplash

Čína jako největší automobilový trh na světě hraje v dlouhodobé strategii společnosti Mercedes-Benz důležitou roli. Až do výstavy Auto China 2024 si společnost na tomto trhu udrží vedoucí postavení, v čele se světovou premiérou zcela nového elektrického Mercedesu-Benz třídy G.


V Číně se nachází největší výrobní závod společnosti a nejrozsáhlejší centrum výzkumu a vývoje mimo Německo, které hraje významnou roli v celosvětové síti výzkumu a vývoje společnosti Mercedes-Benz. V posledních letech však Mercedes-Benz posílil své výzkumné a vývojové kapacity v Číně, zejména v oblasti elektrifikace a digitalizace.

Vývoj v Číně

V roce 2021 společnost otevřela v Pekingu nové výzkumné a vývojové centrum R&D Tech Centre China, vybavené nejmodernějšími testovacími laboratořemi, včetně testování pohonu E-drive, baterií, nabíjení a dalších. V roce 2022 založila společnost Mercedes-Benz nové výzkumné a vývojové centrum v Šanghaji, které se zaměřuje na konektivitu, automatizované řízení, a navíc na vývoj softwaru a hardwaru.

Letos v dubnu přibude nová budova s pokročilým hardwarovým a softwarovým vybavením, které má urychlit místní vývoj v oblasti špičkových digitálních inovací. Kromě výzkumného a vývojového centra bude stávající designové centrum nadále podporovat digitální rozměr v designu značky Mercedes-Benz.

Kromě toho se v Číně uskuteční světové premiéry dvou nových modelů. První z nich je nový Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE, nejnovější vysoce výkonný sportovní vůz Mercedes-AMG. Bude odhalen na speciální akci AMG Brand Night Event v Šanghaji během víkendu Formule 1 20. dubna.

Mercedes také 24. dubna představí světovou premiéru zcela nového elektrického vozu Mercedes-Benz třídy G. Návštěvníci veletrhu Auto China 2024 si budou moci prohlédnout zcela nový model G 580 s technologií EQ na stánku na globální tiskové konferenci 25. dubna.

Poprvé se na čínském trhu představí také několik nových modelů. Prvním z nich je koncept třídy CLA. Ten předvede připravovanou platformu MMA (Mercedes Modular Architecture) a MB.OS a nabídne pohled na budoucí elektromobily. Zásadní je, že tým výzkumu a vývoje v Číně se na vývoji MB.OS podílí od samého počátku.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.