Elektromobil Seagull od společnosti BYD za 10 000 dolarů aneb obrovský problém pro evropské automobilky

Foto: Unsplash

Čínská společnost BYD uvede příští rok na evropský trh svůj nejlevnější elektromobil. Ještě před svým oficiálním debutem vyvolává elektromobil Seagull EV společnosti BYD za 10 tisíc dolarů rozruch mezi zahraničními konkurenty.


Levný elektromobil s vysokým dojezdem

BYD je na koni. Začátkem letošního roku společnost vyhlásila "osvobozovací boj" proti spalovacím motorům a uvedla na trh svůj nejlevnější elektromobil Seagull Honor Edition. Nový model Seagull EV společnosti BYD, jehož cena začíná na 9 700 dolarech již vyvolává strach mezi konkurencí. Elektromobil poháněný bateriemi BYD Blade je k dispozici v provedeních s kapacitou 30,08 kWh a 38,88 kWh, které umožňují dojezd až 305 km, resp. 405 km.

Levný elektromobil si vysloužil přezdívku "mini Lamborghini", protože projekt vedl bývalý designér Lamborghini Wolfgang Egger. Navzdory cenové dostupnosti je interiér modelu Seagull vybaven 10,1″ otočnou středovou obrazovkou s jinak minimalistickým designem. Uživatelé mohou také komunikovat a přehrávat média pomocí inteligentní sítě DiLink.

BYD Seagull je v Číně k dispozici ve třech výbavách. Základní verze (Active) začíná pod 10 000 USD. Výbava Free začíná na 10 500 dolarech, zatímco vrcholný model Flying stojí 12 000 dolarů. S tímto širokým rozsahem možností si každý zájemce o BYD Seagull může vybrat přesně to, co odpovídá jeho potřebám a požadavkům.

Rozšíření výroby a nové modely

Navzdory tarifům společnost BYD očekává, že cena modelu Seagull bude začínat na méně než 20 000 EUR. To je stále méně než u konkurence. A BYD se tím nezastaví. Výrobce elektromobilů plánuje uvést na trh elektromobil vyšší třídy za 25 000 eur jak uvedl evropský výkonný ředitel Michael Shu. Kromě toho společnost BYD očekává, že se svými dvěma plánovanými závody v regionu překoná možné dopady cel EU na elektromobily vyrobené v Číně.

Koupili byste si elektromobil s dojezdem 300 kilometrů, kdyby stál 9 700 dolarů tedy cca 220 tisíc korun? Napište nám do diskuze! 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.