„Starej se o sebe“, okřikla nás řidička, která v Praze zaparkovala na žluté klikaté čáře před vjezdem do garáže, a odešla

parkovani-praha-garaz-prestupek
Foto: Danil Kadlec

Arogance některých řidičů při hledání parkovacího místa nezná mezí. Zaparkují kdekoliv. Klidně na místě pro invalidy, na přechodu pro chodce, nebo na jasně vyznačené žluté klikaté čáře před vjezdem do garáže.


Zdá se, že za volanty aut usedá čím dál tím více arogantních a bezohledných řidičů. Projevuje se to nejen například nebezpečným předjížděním odstavným pruhem nebo jízdou v protisměru, ale třeba i bezohledným parkováním. Nedávno to předvedl například řidič Audi, který i přes naše upozornění, že neoprávněně parkuje na místě pro invalidy, a měl by tedy odjet, arogantně od vozu odešel a blokoval tak místo, které bylo vyhrazeno někomu úplně jinému.

Do garáže nevjedeš

Stejně bezohledné je i parkování před vjezdem do garáže. To minulý pátek předvedla řidička Citroenu Berlingo, která svoje auto, během přibližně pětiminutového manévru, při kterém nám navíc ťukla do zpětného zrcátka, vmanévrovala do prostoru označeného žlutou klikatou čárou V12a. Ta označuje plochu, kde je zakázáno stání.

Starej se o sebe

Jakmile manévr ukončila a uvolnila tak úzkou Americkou ulici na pražských Vinohradech, vystoupili jsme z auta, abychom se podívali, jak moc nám odřela zrcátko. Naštěstí nijak. Zrcátko se jenom lehce přiklopilo ke karosérii. Jakmile řidička vystoupila, řekli jsme jí, že nám ťukla do zrcátka a navíc, že parkuje na žluté klikaté čáře před vjezdem do garáže. Reakce byla překvapující: „Starej se o sebe,“ houkla na nás a odešla středem silnice směrem k Náměstí Míru.

Odtah jako trest?

Když jsme se asi za hodinu vrátili k vozu, Berlingo už tam nestálo. Jestli arogantní řidička odjela, nebo bylo auto odtaženo, netušíme. Jedno je ale jisté. Velká část řidičů jezdí a parkuje tak, jako by žádná pravidla, ani elementární slušnost, neexistovala. Vůbec neřeší, že svým arogantním chováním omezují, a dokonce někdy i ohrožují, ostatní účastníky silničního provozu.

Arogance jako norma

Arogantní parkování ve městech je stále častějším problémem, který ovlivňuje životní kvalitu obyvatel i plynulost dopravy. Řidiči, kteří se dopouštějí arogantního parkování, navíc často zabírají více než jedno místo pro své vozidlo, čímž omezí počet parkovacích míst pro ostatní. Tato situace vede k frustraci a konfliktům mezi řidiči, ale také k dopravním zácpám a zpomalení provozu.

Vliv na ekonomiku

Arogantní parkování má také ekonomické důsledky, protože omezuje dostupnost parkovacích míst pro návštěvníky obchodů a restaurací. Obyvatelé měst mají často omezený prostor pro parkování před svými domy kvůli arogantním řidičům, což snižuje kvalitu jejich života.

Přísné pokuty a více parkovacích míst

Je důležité, aby města přijala opatření k regulaci arogantního parkování, jako jsou vysoké pokuty pro pachatele, zřizování více parkovacích garáží a zlepšení veřejné dopravy, aby snížila potřebu individuálního automobilového používání. Výchova a povědomí o důsledcích arogantního parkování jsou klíčové pro vytvoření ohleduplné a udržitelné městské mobility.

Jak se bezohledné a arogantní parkování díváte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.