Že je Volvo XC60 příliš konformní? Tak to jste ještě neviděli „limitku“ XC60 Black Edition

Foto: Volvo

Volvo pasažéry na palubách všech svých modelů až neskutečně rozmazluje a hýčká. Ale protože hodně ještě neznamená dost, připravila automobilka speciální edici modelu XC60 s názvem Black Edition, která si vás doslova omotá kolem prstu…


Design posledních modelů značky Volvo patří subjektivně k tomu nejlepšímu. co lze na současných českých silnicích spatřit. Především modely XC60 a XC90 patří k vrcholům automobilového designu. A i když uznávám, že vnímání designu je věc čistě subjektivní, asi se najde málokdo, komu by se ladné tvary modelu XC60 nelíbily. Kdo by však měl přeci jenom dojem, že je tohle auto až moc konformní, a chtěl by se vlastnictvím tohoto elegantního SUV odlišit, ten může sáhnout po limitované edici s jednoduchým názvem – Black Edition.

Black celebration

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o model XC60 v elegantní černé metalíze Onyx Black doplněnou o černou maskou chladiče s vysoce lesklou úpravou a tmavým logem značky Volvo. Také nápis Volvo na zádi je proveden černými písmeny. Atraktivní vzhled navíc doplňují exkluzivní černá kola z lehké slitiny s průměrem 21 palců, dodávaná ve standardní výbavě. A protože elegantní černé není nikdy dost, je ve stejných tónech vyveden také interiér vozu, a to včetně dekorů nebo stropu. Na výběr jsou potom dvě možnosti čalounění: první je kombinace kůže Nappa a textilie, druhou pak perforovaná kůže Nappa pro komfortní sedačky s ventilací a masážní funkcí. Černé pojetí interiéru kontrastující s křišťálově průzračnou hlavicí řadicí páky a blyštivými hliníkovými doplňky dodává kabině jednoznačně prémiový nádech.

Foto: VolvoFoto: Volvo

Dvě nejvyšší výbavy

Limitku Black Edition si navíc můžete kombinovat se dvěma nejvyššími výbavami, Plus a Ultimate, takže již v základu máte vysokou úroveň komfortu. Výbava Plus zahrnuje kromě LED světlometů, dvouzónové klimatizace nebo parkovacího asistentu s kamerou, také bezklíčový přístup a startování, elektricky nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce s pamětí, elektrické otevírání pátých dveří či panoramatické střešní okno.

Ultimátní Ultimate

Vrcholná výbava Ultimate k tomu přidává ještě například LED světlomety s adaptivní funkcí, jízdní asistenci Pilot Assist, grafický průhledový displej, prémiový audiosystém Harman/Kardon se 14 reproduktory o výkonu 600 W a mnoho dalších doplňků. O tom, že byste na palubě modelu Black Edition nebyli rozmazlováni, není žádných pochyb. Jenže moderní prvky výbavy nejsou tím jediným, co vás v interiéru uchvátí.

Ne elektřinu až 80 kilometrů

Hlavně vás totiž  bude rozmazlovat klid a pohoda, což jsou hlavní součásti základní výbavy každého Volva. Typická atmosféra inspirovaná severskou náturou vám dokáže učesat pocuchané nervy a zpomalit tep na úroveň volnoběhu. Zvlášť pokud sáhnete po plug-in hybridní motorizaci, která na jedno nabití ujede až 80 kilometrů čistě na elektřinu, tedy tak potichu a hladce, že se i některé luxusní limuzíny budou hanbou červenat.

Foto: VolvoFoto: Volvo

Benzín s mild-hybridem a výkonem 250 koní

Přitom máte k dispozici kombinovaný výkon 398 (verze T6 Recharge), respektive až 455 koní (T8 Recharge), které můžete plynovým pedálem popohnat do sprintu a nechat si trochu zvýšit srdeční tep. A jestli nechcete řešit nabíjení, Black Edition je k dispozici také s benzinovým motorem B5 s úspornou mildhybridní technikou, osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol, která bude roztáčet stádo 250 koní.

K dispozici od 2024

Pokud vás exkluzivní XC60 Black Edition zaujala, měli byste ještě vědět, že její ceny začínají na částce 1.889.900,- Kč (motorizace B5 AWD) a pokračují přes 1.999.900,- Kč (T6 Recharge AWD) až k 2.099.900,- Kč (T8 Recharge AWD). Dealeři již přijímají objednávky, první vozy k zákazníkům dorazí na začátku příštího roku. Váhat byste tedy rozhodně neměli. Jak už to totiž u limitek bývá, počet kusů je limitován.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.