Bitcoin by mohl letos dosáhnout 150 tisíc dolarů, říká Tom Lee ze společnosti Fundstrat

Foto: Open AI DALL E

Lee vzal na vědomí čerstvou poptávku prostřednictvím nových spotových bitcoinových ETF, půlení a očekávané uvolnění měnové politiky jako katalyzátory vyšších cen.


Růst Bitcoinu (BTC) se sice v uplynulém týdnu zastavil, ale vedoucí výzkumu Fundstrat Tom Lee zdvojnásobil svůj „bull“ výhled a uvedl, že by letos mohl dosáhnout až 150 000 USD.

"Poptávka se zlepšuje díky novým ETF, nabídka se zmenšuje díky půlení, a pokud se uvolní měnová politika, což očekáváme, podpoří to riziková aktiva," řekl Lee ve středu americké televizi CNBC.

Leeho komentáře přišly v době, kdy se zdálo, že rally bitcoinu po 35% nárůstu v posledních několika týdnech na 53 000 USD, což je jeho nejvyšší cena za posledních 26 měsíců, ztrácí na síle. Nedávno se nejznámější kryptoměna obchodovala za 50 900 USD, což znamenalo pokles o 1,8 % za posledních 24 hodin, a držel se tak o něco lépe než 3% pokles širšího tržního indexu CoinDesk20 (CD20) za stejné období. Lee si však nedělá starosti. "Bitcoin se zatím drží," řekl.

Analytici jsou opatrní

Jiní analytici však naznačili, že BTC může na chvíli ochladnout. Joel Kruger, tržní stratég společnosti LMAX Group, navrhl v krátkodobém horizontu opatrnost a upozornil na možnou volatilitu v důsledku měnící se politiky centrálních bank a dopadů globálního makroekonomického oslabení, které by mohly dočasně ovlivnit trhy s kryptoměnami. Dodal, že jakýkoli pokles by poskytl příležitost k zaujmutí strategických pozic. Analytická společnost Swissblock ve středeční aktualizaci trhu uvedla, že celkový obrázek bitcoinu je stále bull, ale před obnovením růstového trendu může nejprve dojít ke stažení na nižší ceny.

"Ačkoli převládající sentiment naznačuje potenciální pokračování růstové trajektorie, současný scénář si může vyžádat období konsolidace nebo dokonce ústup k úrovni podpory 47,5 tisíce dolarů," uvedli analytici Swissblock. "Tato korekce by posloužila ke zmírnění nadměrné volatility a posílení stability trhu před případnými dalšími vzestupnými pohyby."

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.