Češi jsou stále nepoučitelní. Neopatrností přicházejí na internetu o velké peníze

Foto: Unsplash

Každý rok se tisíce českých uživatelů internetu stanou obětí počítačové kriminality. Každý rok tak přijdou o obrovské finanční částky. Přitom existuje několik jednoduchých rad, které s bezpečností na internetu pomohou


Jak si dát na internetu pozor a co sledovat, abyste o své finanční prostředky nepřišli? Nabízíme několik rad. Neměly by být žádným překvapením, přesto není od věci si je zopakovat.

Udržujte své počítače a mobilní zařízení v aktuálním stavu

Nejnovější bezpečnostní software, webový prohlížeč a operační systém, jsou nejlepší obranou proti virům, malwaru a dalším online hrozbám. Zapněte si také automatické aktualizace, abyste měli k dispozici nejnovější opravy, jakmile budou k dispozici.

Nastavte si silná hesla

Silné heslo má nejméně osm znaků a obsahuje kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků. Existuje také spousta webových stránek, které vám pomohou s vytvořením silného hesla. Jen ho nesmíte zapomenout. Pochopitelně si také nezapisujte například PIN na platební kartu, nebo na papírek, který máte vložený v peněžence.

Dávejte si pozor na phishingové podvody

Nejčastějšími podvody jsou tzv. phishingové útoky, které využívají podvodné e-maily a webové stránky k tomu, aby uživatele přiměly ke sdělení soukromých údajů. Neklikejte proto na odkazy v mailu, ani neotvírejte přílohy či vyskakovací okna ze zdrojů, které neznáte.

Osobní údaje si nechte pro sebe

Hackeři mohou pomocí profilů na sociálních sítích zjistit vaše hesla a jednoduše tak odpovědět na bezpečnostní otázky v nástrojích pro obnovení hesla. Nezveřejňujte věci jako narozeniny, adresy atd.  Dávejte si pozor na žádosti o přátelství od lidí, které neznáte. V poslední době se tento jev na Facebooku vyskytuje velice často.

Zabezpečte své internetové připojení

Domácí bezdrátovou síť vždy chraňte silným heslem. Při připojování k veřejným sítím Wi-Fi buďte opatrní, jaké informace přes ni posíláte.

Nakupujte bezpečně

Před nakupováním online se ujistěte, že webová stránka používá bezpečnou technologii. Když jste na obrazovce pokladny, zkontrolujte, zda webová adresa začíná https, nikoliv pouze http

Toto jsou základní tipy, jak se na internetu chránit. Nejedná se o nic složitého a za určitý pocit bezpečí jejich zavedení určitě stojí. Chováte se bezpečně na internetu? Používáte silná hesla? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Vlastní zjištění autora, chelseagroton

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.