Investice do kryptoměn momentálně nedává smysl, říká finanční ředitel Twitteru

Foto: Pixabay

Finanční ředitel Twitteru Ned Segal se domnívá, že podnikové investice do kryptoměn nejsou v současných situacích dobrou volbou, a to z důvodu volatility a absence účetních standardů.


V rozhovoru pro Wall Street Journal (WSJ) finanční ředitel Twitteru Ned Segal uvedl, že investování části firemních peněz Twitter Inc. do kryptoměn „nedává právě teď smysl“. Twitter a jeho CEO Jack Dorsey je v kryptosvětě velmi respektované jméno. Jack Dorsey byl vždy velkým zastáncem bitcoinu a kryptoměn a je také zapojen do mnoha projektů. Jak informovalo Crypto Economy, Twitter nedávno spustil novou funkci, která uživatelům umožňuje dávat spropitné svým oblíbeným tvůrcům na Twitteru pomocí bitcoinu.

Když viděli nadšení generálního ředitele Twitteru pro blockchain a kryptoměny, mnozí věřili, že společnost přidá krypto aktiva do své rozvahy. Nedávné poznámky finančního ředitele však naznačují, že tým finančního managementu ještě není připraven investovat firemní hotovost společnosti do krypto aktiv, jako je bitcoin (BTC). Jeho komentáře odrážejí obavy mnoha finančních ředitelů, kteří uvádějí volatilitu kryptoměn jako jeden z hlavních důvodů, proč společnosti neinvestují do bitcoinu a dalších kryptoměn.

V rozhovoru řekl, že Twitter bude muset změnit svou investiční politiku, aby držel ve své rozvaze volatilnější aktiva. Společnost proto preferuje držení méně volatilních aktiv, jako jsou cenné papíry, dodal. Komentáře Neda Segala neznamenají, že investice Twitteru do kryptoměn nepřichází v úvahu. V současné době neexistují žádná specifická účetní pravidla pro kryptoměny, a to komplikuje práci finančního ředitele, který s takovými aktivy nakládá.

Vzhledem k těmto problémům mnoho společností váhá s investováním do těchto aktiv. Square Inc, platební platforma vedená také ředitelem Twitteru, však podnikla investice do bitcoinu. Tesla Elona Muska, MicroStrategy Michaela Slayora a Coinbase také do bitcoinu investovaly obrovské částky.

Některé zprávy také naznačují, že společnost Twitter zakládá specializovaný tým pro kryptoměny, protože nedávno přijala nové zaměstnance.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.