Monero se dostalo na pětiměsíční minimum. Binance ho plánuje stáhnout z burzy

Foto: Unsplash

Kryptoměna Monero zaměřená na ochranu soukromí se propadla na několikaměsíční minima v souvislosti s oznámením společnosti Binance o chystaném vyřazení tokenu ze své platformy.


Binance vyřadí Monero z burzy spolu s dalšími tokeny jako Aragon (ANT), Multichain (MULTI) a Vai (VAI) 20. února 2024. Burza to oznámila 6. února 2024.

"Všechny obchodní příkazy budou automaticky odstraněny po ukončení obchodování v každém příslušném obchodním páru," uvádí se v oznámení s tím, že výběry těchto tokenů nebudou po 20. květnu 2024 podporovány.

Vyřazené XMR mohou být jménem uživatelů převedeny na stablecoiny i po 21. květnu, ale konverze "není zaručena", uvedla společnost Binance. "Před případnou konverzí bude provedeno samostatné oznámení a stablecoiny budou po konverzi připsány na účty uživatelů Binance," dodala firma.

Prudký pokles

Cena tokenu Monero na zprávu o vyřazení ze seznamu rychle zareagovala a token zaznamenal prudký pokles. Cena se propadla až na 136 USD, čímž podle údajů společnosti TradingView ztratil během několika hodin téměř 19 % své hodnoty. Monero se dotklo hodnot, které nebyly k vidění od poloviny září 2023.

Binance není jedinou burzou, která vyřadila Monero z obchodování. Koncem roku 2023 krypto burza OKX také oznámila, že vyřadí Monero a další minci zaměřenou na ochranu soukromí, Zcash, a to 5. ledna 2024. Společnost Binance také dříve oznámila, že v květnu 2023 plánuje vyřadit všechny tokeny zaměřené na soukromí v zemích, jako je Francie a Itálie, ale nakonec své rozhodnutí v červnu 2023 zrušila.

Podle některých online komentátorů by vyřazení z listingu mohlo být pro Binance špatnou zprávou.

"I když je to pro Monero špatné, vidím toto vyřazení z obchodování hlavně jako známku pomalého zániku Binance," napsal v příspěvku X obchodník s kryptoměnami John Brown.

Navzdory tomu, že bývalý generální ředitel Binance Changpeng Zhao koncem roku 2023 u soudu ve Spojených státech přiznal vinu za porušení zákonů proti praní špinavých peněz a sankcí, burza nadále čelí tlaku ze strany globálních regulačních orgánů. Koncem ledna zprávy naznačovaly, že Binance.US má zakázáno působit na Floridě a Aljašce. Zhao – který nedostal souhlas k vycestování do svého domova ve Spojených arabských emirátech – má být v USA odsouzen 23. února 2024 a hrozí mu až 18 měsíců vězení.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.