Reddit údajně prodává data pro trénink umělé inteligence

Foto: Unsplash

Podle zprávy agentury Bloomberg Reddit vyjednal dohodu o licencování obsahu, která umožní používat jeho data pro trénování modelů umělé inteligence.


Těsně před potenciálním březnovým debutem v podobě primární veřejné nabídky akcií (IPO) v hodnotě 5 miliard dolarů Reddit údajně podepsal dohodu v hodnotě 60 milionů dolarů s nezveřejněnou významnou společností zabývající se umělou inteligencí. Tento krok lze považovat za snahu na poslední chvíli předvést potenciální zdroje příjmů v rychle rostoucím odvětví AI potenciálním investorům.

Ačkoli společnost Reddit zatím dohodu nepotvrdila, toto rozhodnutí by mohlo mít významné důsledky. Pokud by bylo pravdivé, znamenalo by to, že rozsáhlé zásoby uživatelského obsahu Redditu – včetně příspěvků z populárních subredditů, komentářů od významných i neznámých uživatelů a diskusí na nejrůznější témata – by mohly být využity k trénování a vylepšování stávajících velkých jazykových modelů nebo by mohly být základem pro vývoj nových generativních systémů umělé inteligence.

Nedávná obchodní rozhodnutí

Když loni Reddit oznámil plány na zpoplatnění přístupu ke svým aplikačním programovým rozhraním (API), tisíce fór Redditu na protest dočasně ukončily činnost. O několik dní později skupina hackerů Redditu pohrozila, že zveřejní dříve ukradená data stránek, pokud společnost plán na rozhraní API nezruší nebo nezaplatí výkupné ve výši 4,5 milionu dolarů.

Reddit v poslední době učinil i další kontroverzní rozhodnutí, například odstranil z účtů uživatelů roky uchovávané soukromé záznamy chatu a zprávy. Platforma také zavedla nové funkce automatického moderování a odstranila možnost uživatelů vypnout personalizovanou reklamu, čímž podnítila další nespokojenost svých uživatelů.

Další odpor uživatelů?

Tato nejnovější údajná dohoda o prodeji dat Redditu pro trénink umělé inteligence může vyvolat rozsáhlé diskuse mezi uživateli a odborníky na ochranu soukromí. V poslední době se stále více zvyšuje povědomí o tom, jak jsou osobní údaje používány a jaké mohou mít důsledky jejich zneužití. Otázky týkající se soukromí, vlastnictví dat, transparentnosti a souhlasu jsou stále častěji předmětem veřejného zájmu. V tomto konkrétním případě, pokud jsou obavy z prodeje dat oprávněné, to může vést k zásadním otázkám o tom, jak by měla být data spravována a regulována. A to nejen na platformě Reddit, ale také v širším kontextu celého průmyslu umělé inteligence

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.