Zapomeňte na WhatsApp nebo Viber. Budoucnost chatování je aplikace Status

Foto: adam ay / unsplash

Ochrana soukromí a zabezpečení dat se rychle staly jedním z nejžhavějších témat na světě a neustále se objevují společnosti, které se snaží zaplnit mezeru v oblasti ochrany soukromí, po které spotřebitelé touží. Jednou z nich je i Status.


Status je decentralizovaná aplikace pro zasílání zpráv s otevřeným zdrojovým kódem, která kombinuje funkce tradiční aplikace pro zasílání zpráv s funkcemi zaměřenými na ochranu soukromí. Využívá blockchain Ethereum a nabízí bezpečné a šifrované zasílání zpráv a platby a zároveň nabízí prostředí podobné obchodu s aplikacemi, které uživatelům umožňuje přístup k decentralizovaným aplikacím (dApps) přímo z aplikace.

Uživatelské rozhraní aplikace Status je velmi intuitivní, takže se v něm snadno orientují a používají ho i ti, kteří s decentralizovanými aplikacemi teprve začínají. Funkce zasílání zpráv funguje stejně jako jakákoli jiná aplikace pro zasílání zpráv a umožňuje posílat textové zprávy, multimédia, a dokonce i uskutečňovat videohovory. To, co Status odlišuje, je jeho end-to-end šifrování, které zajišťuje, že vaše zprávy a hovory jsou soukromé a bezpečné.

Jednou z nejpozoruhodnějších funkcí aplikace Status je její schopnost umožnit uživatelům přístup k decentralizovaným aplikacím přímo z aplikace. Tím odpadá nutnost stahovat samostatné dApps a zjednodušuje se proces přístupu k decentralizovaným službám.

Další skvělou funkcí aplikace Status je její vestavěná kryptoměnová peněženka, která vám umožní bezpečně ukládat a spravovat vaše digitální aktiva. Peněženka podporuje více kryptoměn, včetně etheru (ETH) a různých tokenů ERC-20. Díky jejím šifrovaným transakcím si můžete být jisti, že jsou vaše aktiva chráněna a že se k vašim prostředkům nikdo nedostane bez vašeho souhlasu.

Jednou z potenciálních nevýhod služby Status je její požadavek na stabilní internetové připojení, aby mohla efektivně fungovat. Stejně jako každá decentralizovaná aplikace spoléhá na uzly v síti, které vysílají a přijímají data, takže stabilní připojení je nezbytné pro zajištění bezproblémové komunikace.

Závěrem lze říci, že Status je aplikace pro zasílání zpráv, která nabízí funkce zaměřené na ochranu soukromí a přístup k decentralizovaným aplikacím. Její moderní a intuitivní uživatelské rozhraní, end-to-end šifrování a vestavěná peněženka na kryptoměny z ní dělají skvělou volbu pro ty, kteří chtějí mít svou komunikaci a majetek v bezpečí. Její závislost na stabilním internetovém připojení může být nevýhodou, ale díky silným bezpečnostním funkcím je aplikace cenným doplňkem decentralizovaného ekosystému. Pokud vám tedy nevyhovují tradiční chatovací aplikace, Status může být jejich skvělou alternativou. 

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.