Babiš, nebo Pavel? V některých rodinách to kvůli volbám zavání rozvodem

Foto: Pixabay

Rozvod kvůli volbám? Druhé kolo prezidentských voleb přináší velkou míru třaskavosti nejen do veřejného prostoru, ale také do některých pracovních kolektivů, škol a rodin. Podle odborníků může rozdílnost preferencí vyústit tu a tam dokonce až v rozvodové řízení.


První kolo prezidentských voleb skončilo těsným vítězstvím Petra Pavla, který se o prezidentský úřad utká ve druhém kole s bývalým premiérem Andrejem Babišem. Podle prvních náznaků se zdá, že prezidentská kampaň před druhou volbou nebude žádné filozofické rozjímání obou kandidátů u kulatého stolu, ale tvrdá a nelítostná bitva reálných argumentů, lží, polopravd, demagogických tvrzení a strašení válkou.

Věřím a přeji si, aby Babiš vyhrál volby a byl prezidentem. Je to jediný kandidát, který tuto funkci může plnohodnotně vykonávat. Ostatní jsou nevolitelné figurky Fialy a EU a neví, co obnáší politika. Pavel a Nerudova jen kecy, kecy a jen naučený antibabiš
Libor Dúbek; Čtenář webu Life24.cz

A pomyslná válka se v přeneseném slova smyslu začíná přenášet i mezi příznivce obou táborů. Nejen v mediálním prostoru v diskuzích pod články, ale také v pracovních kolektivech, školách, nebo dokonce i v rodinách. „Kolegyně v práci volila Karla Diviše, protože se jí líbil“, řekla nám Milada S., které jsme se zeptali v rámci naší krátké ankety v Praze. „Ale teď chce volit pana Babiše, protože Petr Pavel byl komunista. A Babiš snad nebyl? Pohádali jsme se kvůli tomu, proto jdu na oběd sama,“ popsala  Milada konflikt se svojí kolegyní, kterou prý zná již sedm let.  

Prezident by měl být mravní autoritou. Měl by vést k toleranci, snášenlivosti a vzájemnému porozumění. A nyní si dosaďte do této role Andreje Babiše s jeho rétorikou! Opravdu jsme nepoučitelní?
Šárka Mrózková; Čtenářka webu Life24.cz

Podle Roberta Beneše, který působí jako partnerský mediátor, se dají podobné rozpory očekávat i v některých domácnostech. „Při posledních prezidentských volbách jsem s partnery, kteří spolu v tu dobu byli již skoro 15 let, pomáhal řešit hrozbu rozvodu. Manžel neunesl, že jeho žena volila jiného kandidáta než on a považoval to za důvod, proč o rozvod požádat“, popisuje zajímavou situaci p. Beneš, podle kterého se ale manželství zachránit stejně nepodařilo. „Rozvedli se, ale osobně se domnívám, že v tom byla spíše nevěra jednoho z partnerů a rozdílná volba v prezidentských volbách byla spíše zástupným problémem“, uzavírá Beneš.

Jak jste v rámci pracovního kolektivu, nebo rodiny, zvládli rozdílné preference vy? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Eliška Konečná; Robert Beneš

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.