Tasmánie – letenky nejsou nejlevnější, ale Tasmánský čert za to stojí

Foto: Pixabay

Pro Čechy stále tak trochu nedostupná destinace, ale rozhodně stojí za to ji navštívit. A to nejen kvůli nejikoničtějšímu obyvateli, kterým je „Tasmánský čert“ neboli Ďábel medvědovitý.


Letenku z Česka do Tasmánie nepořídíte za méně než 40 tisíc korun. Není to málo, tím spíše, když si připočtete další náklady, jako třeba ubytování a pronájem auta, ale „Jablečný ostrov“, jak se Tasmánii přezdívá, za výlet rozhodně stojí. Tasmánie totiž nabízí mnohem více, než jenom jablka. Díky své drsné přírodě, jedinečné fauně a flóře a bohaté historii je Tasmánie místem, které by měl navštívit každý cestovatel. Zde je několik nejzajímavějších míst, která stojí za to v Tasmánii navštívit: 

Národní park Cradle Mountain-Lake St Clair 

Národní park Cradle Mountain-Lake St Clair je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím Tasmánie. Park se pyšní úchvatnou krajinou, včetně zasněžených hor, křišťálově čistých jezer a prastarých lesů. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru Overland Track, která trvá přibližně 5-6 dní a je považována za jednu z největších pěších túr světovou divočinou. 

Národní park Freycinet 

Národní park Freycinet se nachází na východním pobřeží Tasmánie a je proslulý svými růžovými žulovými vrcholky, odlehlými zátokami a křišťálově čistou vodou. Návštěvníci se mohou vydat na krátkou túru do zátoky Wineglass Bay, jedné z nejkrásnějších australských pláží, nebo se vydat na výlet lodí a prozkoumat členité pobřeží parku. 

Historické místo Port Arthur 

Port Arthur je bývalá trestanecká osada, která byla založena ve 30. letech 19. století. Dnes je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím Tasmánie. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku místa s průvodcem, která zahrnuje pozůstatky věznice, strážní věže a kostela. 

MONA (Muzeum starého a nového umění) 

MONA se nachází v Hobartu a je největším soukromým muzeem v Austrálii a jedním z nejunikátnějších muzeí umění na světě. Muzeum představuje řadu současných i starých uměleckých děl, včetně děl Damiena Hirsta a Sidneyho Nolana. Návštěvníci mohou v areálu muzea využívat také vinici, restaurace a luxusní ubytování. 

Tasmánský čert Unzoo 

Tasmánský čert je ohrožený druh pocházející z Tasmánie. Návštěvníci Tasmanian Devil Unzoo si mohou tato ikonická zvířata prohlédnout zblízka a dozvědět se o snahách o jejich záchranu před vyhynutím. V Unzoo jsou k vidění i další původní tasmánská zvířata. 

Národní park Mount Field 

Národní park Mount Field se nachází na jihu Tasmánie a je známý svými nádhernými vodopády, včetně Russellova vodopádu, který je jednou z nejfotografovanějších přírodních zajímavostí státu. Návštěvníci se také mohou vydat na pěší túru starobylými lesy parku a pozorovat jedinečné tasmánské živočichy, jako je například platypus. 

Ostrov Bruny 

Ostrov Bruny je malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Tasmánie. Je známý svým členitým pobřežím, nedotčenými plážemi a bohatou faunou, včetně tuleňů, delfínů a tučňáků. Návštěvníci se mohou vydat na vyhlídkovou projížďku kolem ostrova, pochutnat si na čerstvých mořských plodech nebo se vydat na výlet lodí a prohlédnout si divokou přírodu ostrova zblízka. 

Tasmánie je jedinečná a krásná destinace, která má co nabídnout každému cestovateli. Od nádherných národních parků až po bohatou historii a jedinečnou divokou přírodu je Tasmánie místem, které musí navštívit každý, kdo zavítá do Austrálie. 

Máte nějaké tipy k cestě do Tasmánie? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.