Trvalé deště mohou znehodnotit vodu v bazénu. Zelené vody se snadno zbavíte, ale musí se začít hned

Zelená voda v bazénu
Foto: Eliška Konečná

Leje jako z konve už několik dní a voda v bazénu je čím dál tím zelenější. Také jste si toho všimli? Není to žádná tragédie, ale začněte situaci řešit co nejdříve. Za pár dní byste totiž mohli mít velké problémy.


Při současných vydatných deštích jste si možná všimli, že voda ve vašem bazénu má zelený odstín a běžné čistící prostředky už nepomáhají Vítejte ve světě problémů s pH bazénové vody. Pokud jste se kdy ptali, proč se to děje, máme pro vás odpovědi.

pH voda a jeho význam

pH je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu vody ve vašem bazénu. Jedná se o měřítko, které vyjadřuje kyselost nebo alkalitu vody. Správná hodnota pH je klíčová pro udržení čisté a zdravé bazénové vody. Kromě estetického hlediska má vhodné pH také významný dopad na účinnost dezinfekčních prostředků a pohodlí při koupání.

Vliv deště na pH vody

Jedním z faktorů, které mohou ovlivnit pH vody ve vašem bazénu, je déšť. Při dešťových přívalových srážkách se do bazénu dostává kyselá voda obsahující přirozené kyseliny. Tento přítok kyselé vody může snížit pH vody v bazénu. Proto není překvapením, že po dešti můžete pozorovat změny ve vzhledu i kvalitě vody.

Kontrola pH jako klíčový krok

Pokud se voda ve vašem bazénu po deštivém období zdá zelená nebo zakalená, nejprve byste měli provést kontrolu pH. Správná hodnota pH se obvykle pohybuje mezi 7,2 až 7,6, což je neutrální a mírně alkalické pH. Pokud je pH mimo toto rozmezí, může to ovlivnit účinnost vašich čistících a dezinfekčních prostředků. Ale pozor, abyste to nepřehnali. Zelenou vodu v bazénu by totiž mohla vystřídat ta mléčná.

Další faktory ovlivňující pH

Dešťová voda není jediným faktorem ovlivňujícím pH bazénové vody. Osoby koupající se v bazénu, pot a opalovací krémy mohou také ovlivnit pH. Chemické prostředky, které používáte k dezinfekci a údržbě bazénu, mohou také mít vliv na pH vody. Je důležité pravidelně kontrolovat pH a provádět potřebné úpravy. 

Udržování správného pH

Pokud jste se již setkali s problémem zelené vody v bazénu, nenechte se odradit. Správnou údržbou pH a pravidelnou kontrolou můžete udržet vodu v bazénu čistou, průzračnou a zdravou. Mějte na paměti, že různé situace mohou mít různý vliv na pH, a proto je důležité být vždy o krok před problémy. Změřte testerem hodnotu pH a do vody doplňte bazénovou chemii, která pH zvýší, nebo naopak sníží. Teprve potom bude fungovat i ostatní bazénová chemie. Postup je v podstatě stejný jako jarní příprava a čištění bazénu.

Abychom shrnuli, pH bazénové vody je klíčovým faktorem pro udržení kvality vody a pohodlí plavání. Dešťová voda může ovlivnit pH tím, že do bazénu přináší kyseliny, což může vést k problémům jako je zakalená nebo zelená voda. Pravidelná kontrola pH a úpravy jsou nezbytné pro udržení optimálního stavu bazénové vody. Sledujte pH, používejte vhodné prostředky a užívejte si krásu a radost z vlastního bazénu.

Začíná vám po dešti zelenat voda v bazénu? Jak to řešíte? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.