DS Automobiles nabídne model DS s pancéřováním, které se však téměř nepromítne do hmotnosti vozu

DS 7
Foto: DS Automobiles

DS 7 Élysée je unikátní vůz využívající jako základ model DS 7 E-Tense 4×4 300, k němuž bylo přidáno opancéřování. Podvozek byl prodloužen zhruba o 20 cm za středový sloupek a vůz získal speciální výbavu, která z něj dělá pracovní nástroj.


Ve vztahu mezi skupinou WELP a společností DS Automobiles se otevírá nová kapitola. Po modelu DS 7 Élysée určeného pro kancelář prezidenta Francouzské republiky nyní oba podniky vytvořily nový obrněný model DS 7 Vauban.

Úspěch tohoto exkluzivního modelu otevřel cestu k vývoji malé série obrněných vozů DS 7. DS 7 Vauban, který je výsledkem nové spolupráce mezi skupinou WELP a DS Automobiles, vyrábí společnost WELP France v Hérimoncourtu, kde převzala část bývalého areálu skupiny Stellantis.

Dědictví UNESCO

Název DS 7 Vauban je odvozen od opevnění z konce 17. století. Vaubanova opevnění – kterých je dvanáct v deseti různých departementech – jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Markýz Sébastien Le Prestre de Vauban dohlížel na výstavbu celkem více než stovky opevnění (citadel, samostatných pevností a hradeb) ve Francii i jinde v Evropě. Systém citadel a pevností, který Vauban zavedl, převzaly i některé země v Asii a Africe.

Bezpečí a elegance

DS 7 Vauban je navržen jako speciální zpevněný vůz vycházející z modelu DS 7 E-Tense 4×4 300. Ten nabízí hybridní pohonné ústrojí, pohon všech čtyř kol a systémový výkon až 300 koní. K zesílení vozu DS 7 Vauban přispívá aramid z třídy materiálů, které jsou lehké a velice odolné vůči nárazu a teplu, a bezpečnostní skla. Úroveň ochrany je tak dosahuje třídy VPAM 4. Na proměnu interiéru dohlíželi specializovaní mistři čalouníci, výsledkem je vysoká úroveň elegance.

Bohatá výbava na přání

Kromě doplňkové výbavy, která je k dispozici v běžné nabídce, jsou za příplatek k dispozici volitelné pakety jak pro ochranu (sprinklery, uzavřený ventilační okruh, siréna nebo interkom atd.), tak pro komfort cestujících (přídavné zásuvky USB, lampičky na čtení atd.) nebo přizpůsobení vozu (barvy karoserie, obložení interiéru, prošívání, držáky praporků).

Bude jenom elektrika

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

První vozy DS 7 Vauban  budou k dispozici od dubna 2024, cenu však výrobce zatím neoznámil.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.