Japonsko si zajistilo prodloužení smlouvy na závod F1 do roku 2029

Foto: Unsplash

Formule 1 oznámila, že ikonický okruh Suzuka zůstane v kalendáři F1 nejméně do roku 2029 poté, co Velká cena Japonska prodloužila smlouvu.


Rekordní návštěva

V roce 2024 se Velká cena Japonska přesune do nového dubnového termínu mezi závody v Austrálii a Číně. Loňskou Velkou cenu Japonska navštívilo během celého závodního víkendu 222 000 nadšených fanoušků, což je o 20 000 více než v roce 2022. Rovněž se zúčastnilo více než 20 000 lidí historicky prvního Festivalu fanoušků F1 v centru Tokia, na kterém vystoupili jezdci jako Max Verstappen, Sergio Perez, Esteban Ocon a domácí hvězda Yuki Tsunoda.

Prezident a generální ředitel Formule 1 Stefano Domenicali k nové smlouvě dodal: "Suzuka je výjimečný okruh a je součástí struktury tohoto sportu, takže mě těší, že se na něm bude závodit minimálně do roku 2029.“

Suzuka je oblíbená

Okruh Suzuka s 18 zatáčkami je oblíbeným místem jezdců i fanoušků, protože na této jedné z nejslavnějších tratí F1 se nacházejí ikonické zatáčky ve tvaru písmene "S" a 130R. Suzuka hostila mnoho nezapomenutelných okamžiků ve Formuli 1.

Tsuyoshi Saito, prezident a reprezentativní ředitel společnosti Honda Mobilityland Corporation, k budoucnosti japonské Grand Prix uvedl: "Suzuka je nejlepším závodním okruhem v Japonsku. Jsem rád, že budeme moci pokračovat v pořádání Velké ceny Japonska Formule 1 na okruhu Suzuka od roku 2025. Rád bych vyjádřil upřímnou vděčnost panu Stefanu Domenicalimu a dalším spřízněným členům Formule 1“.

"Naším cílem je vytvořit udržitelnou budoucnost a v současné době se připravujeme na to, že v dubnu 2024 přivítáme mnoho fanoušků na Velké ceně Japonska Formule 1, která se poprvé pojede v jarní sezóně. Budeme i nadále spolupracovat s místními komunitami a nadřízenými orgány, aby si Suzuku i nadále oblíbili fanoušci na celém světě a aby přispívala k prosperitě kultury motoristického sportu a průmyslovému rozvoji.", dodal Saito.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.