Přestup Lewise Hamiltona obohatil Ferrari o 6 miliard dolarů

Randowinner - Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Lewis Hamilton ještě ani nevkročil do blízkosti Maranella, ale jeho přestup do Ferrari už přinesl týmu miliardové jmění.


V pátek bylo oznámeno, že Lewis Hamilton odejde od Mercedesu a od roku 2025 se připojí ke konkurenčnímu týmu Ferrari. Po potvrzení přestupu vzrostla cena akcií Ferrari o šest procent a hodnota společnosti se zvýšila o 6,12 miliardy dolarů.

Úspěšný rok 2023

Ve stejný den, kdy bylo toto oznámení zveřejněno, oznámila společnost Ferrari rekordní finanční výsledky za rok 2023, které zahrnovaly neustálý růst tržeb a zisků.

"Rok 2023 byl velmi úspěšný a během něj jsme posílili naši značku řadou úspěchů, které se odrazily v našich bezprecedentních finančních výsledcích. Náš čistý zisk, který vzrostl o 34 %, poprvé překročil 1 miliardu eur a roční marže EBITDA vzrostla na 38,2 %," uvedl generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna. Cena akcií Ferrari se v pátek na newyorské burze vyšplhala na rekordních 588 dolarů a tržní hodnota společnosti vzrostla na přibližně 105 miliard dolarů. Automobilka se tak s pomocí sedminásobného mistra světa blíží k milníku 100 miliard dolarů tržní hodnoty.

Astronomický plat

Několik publikací uvedlo, že Hamilton si na základě nové smlouvy se Scuderií vydělá ročně 153 milionů dolarů. Tato částka by zohledňovala Hamiltonův základní plat, sponzorské smlouvy, práva na image a bonusy závislé na výkonu. To je o 69 milionů dolarů více, než kolik činí Hamiltonova současná dvouletá smlouva s Mercedesem, podle níž si ročně přijde na 84 milionů dolarů.

Díky tomuto platu se Hamilton stane jedním z nejlépe placených jezdců v historii týmu F1 a bude srovnáván s rekordním platem Michaela Schumachera. Hamilton dokončil prodloužení smlouvy s Mercedesem teprve loni v srpnu – zavázal se k sezonám 2024 a 2025 -, ale ve smlouvě aktivoval výstupní klauzuli, která mu umožnila od roku 2025 přestoupit do Ferrari.

Konec po 11 letech

Hamiltonův odchod ukončuje jeho jedenáctileté partnerství s Mercedesem, které začalo v roce 2013 a v němž v letech 2014 až 2020 získal šest titulů mistra světa.

Nová sezona F1 odstartuje 2. března Velkou cenou Bahrajnu.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.