Oblíbené hlášky v autobazarech. Když je uslyšíte, udělejte raději čelem vzad

Foto: Jan Smékal

Auto ve vůni, po doktorovi ze Švýcarska, v topu a bez investic? Kdo někdy kupoval ojeté auto, mohl se s takovým specifickým způsobem popisu jeho technického stavu setkat. Většinou však ani jedno z toho nebyla pravda.


Divoká devadesátá léta jsou sice již dávno pryč, nicméně nákup ojetého vozu může být i dnes stále ještě poměrně velkým rizikem. Tím spíše, když se auto kupuje od neznámého člověka na inzerát, případně když je vůz nabízen v tzv. „komisi“ v nějakém malém neznámém autobazaru. Podle neoficiálních statistik totiž může být až 80 procent všech nabízených ojetých vozidel po nějaké nehodě. Ale pozor, ani relativně velký autobazar, chlubící se například různými certifikacemi, nemusí být zárukou bezproblémového nákupu.

Bohužel reputace autobazaru se ukázala jako opodstatněná a ta 308 byla podle výpisu z CarTrax Pointu několikrát bouraná
David L.; uživatel služby CarTrax.cz

V takovém autobazaru sice pravděpodobně nenarazíte na kradené auto, nebo například na auto po totální havárii, nicméně jestli deklarovaný technický stav vozu skutečně odpovídá realitě, to si budete muset zjistit sami. Jestli se tedy nechcete spolehnout pouze na informace od prodávajícího, měli byste si auto zkontrolovat sami. Buď tak, že si s sebou vezmete odborníka, nebo že si necháte auto prověřit u specializované firmy. „Máme více než 100 servisních míst po celé České republice, kde automobil prověříme podle standardizované servisní metodiky, napojíme ho na diagnostiku, prověříme v mezinárodní databázi carVertical, zjistíme případné havárie a také vyčíslíme přibližnou finanční náročnost nutných oprav“, popisuje Martin Foltýn ze společnosti CarTrax.cz jak jejich služba funguje. Podle Foltýna tak klient ihned ví, v jakém technickém stavu se auto nachází a zda do něj bude muset ještě investovat další finanční prostředky za nutné opravy.

Ušetřilo nám to spoustu trápení a potenciálně i výměnu celého motoru, kdybychom vůz v bazaru koupili. 
David L.; uživatel služby CarTrax.cz

Největší riziko špatného nákupu ale hrozí při nákupu někde na ulici, nebo v autobazaru, který auta nevlastní a prodává je pouze v tzv. komisi. Takový bazar většinou za nic neručí a případnou reklamaci tak bude muset zákazník řešit s původním majitelem. Také hlášky prodávajícího ve smyslu: „Tohle je auto po důchodci ze Švýcarska, je v topu, ve vůni a bez investic, atd…“ by měly zvýšit obezřetnost kupujícího. Investice do ojetého vozu, ať je jakkoliv nízká, není nikdy malá, a nikomu se určitě nechce platit za neočekávané opravy další peníze. „Jiná věc je samozřejmě v případě, kdy kupující o závadách, nebo poškozeních po nehodě ví, a takové auto kupuje s vědomím, že je do něj nutno investovat další prostředky“, vysvětluje Foltýn, který zároveň podotýká, že v takovém případě prodejní cena nutné opravy pochopitelně zohledňuje.

Nechali byste si při nákupu ojetého vozu auto zkontrolovat, nebo byste důvěřovali informacím od prodávajícího? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.