Do pečení perníčků zapojte umělou inteligenci. Je to levné a děti budou skákat radostí

Foto: Maya Peshkerenka

Hvězdička, stromeček nebo třeba sněhová vločka? Tradiční tvary perníčků a cukroví nesmí na vánočním stole chybět. Jenže děti by chtěly i něco nového. Třeba perníček ve tvaru domácího mazlíčka nebo kamaráda ze školky.


Děti milují vánoční období a jednou z jejich nejoblíbenějších činností je pečení cukroví. Užívají si nejen vytváření kouzelných chutí, ale také tvorbu zajímavých tvarů perníčků a třeba i lineckého. Malé pekařky a pekaři se každoročně těší na nové vánoční recepty a přípravu těsta. Zvláště oblíbené jsou tvary andělů, hvězd, stromečků nebo třeba srdcí. Děti si rády pohrávají s vůní skořice, medu a dalšího koření, která dávaá perníčkům tu správnou vánoční atmosféru.

Mami, udělej něco "cool"!

Jenže doba letí strašně dopředu. Dnešní děti chtějí na Vánoce mnhem více, než jenom Tři oříšky pro Popelku, vanilkové rohlíčky a ananas na stole. Chtějí, aby Vánoce byly tzv. „cool“. Jednou z cest, jak alespoň těm menším udělat Vánoce zajímavější, je upéct jim cukroví ve tvaru jejich kamarádů, nebo třeba ve tvaru jejich domácího mazlíčka. Jenže jak to udělat?

3D tiskárna zvládne zázraky

Jednou z možností je zapojení umělé inteligence a 3D tiskárny. Jednoduché přístroje se dnes dají pořídit za pár tisíc korun. Pak už jenom stačí do software nahrát příslušný obrázek a tiskárna během pár minut, někdy desítek minut, vykrajovátko vytvoří. A když k tomu vyrobíte ještě tiskátko, kterým na vykrojenou postavičku natisknete její reliéf, bude dílo dokonalé a děti se zblázní radostí. „Původně jsem si 3D tiskárnu koupila proto, abych si vyráběla zajímavé tvary náušnic,“ říká Věra, maminka dvouletého Filipa a pokračuje: „Pak mi ale kamarádka dala tip na vánoční vykrajovátka s motivem domácích mazlíčků a Filípek u pečení skákal radostí.“

Cukroví jako ozdoba na stromeček a dárek sousedům

V Česku má pečení cukroví hluboké kořeny. Rodiny se scházejí kolem stolu, sdílejí recepty a pečou společně. Cukroví se pak často používá i ke zdobení stromečků nebo je dáváno jako dárek sousedům a přátelům. Je to nejen milá aktivita, ale také příležitost pro rodinnou pohodu a posilování tradic v srdci domova. Vánoční cukroví je pro děti nejen sladkým zážitkem, ale i vzpomínkou spojenou s láskou a rodinnou tradicí.

Snaha o zachování tradic

Navíc, pečení cukroví v Česku není pouze o vytváření lahodných dobrot. Je to také o sdílení příběhů a tradic předků, které se předávají z generace na generaci. Babičky rády předávají své osvědčené recepty a triky mladším členům rodiny. Tímto způsobem se každoročně upečené perníčky stávají spojovacím prvkem mezi minulostí a přítomností. Celý proces pečení vytváří vzpomínky a tradice, které děti nesou s sebou do budoucna. Pečení cukroví je také příležitostí pro vysvětlení hodnoty spolupráce a trpělivosti, když se celá rodina zapojuje do přípravy vánočních dobrot. To všechno dává vánočnímu pečení výjimečný význam. 

Už máte napečeno? Jaké cukroví u vás v rodině vede a které naopak nemusíte? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.