Indonéský finanční regulátor vydává nové nařízení o kryptoměnách

Foto: Pixabay

Indonéský regulátor finančních služeb, Úřad pro finanční služby (OJK), vydal nové předpisy pro zavádění technologických inovací ve finančním sektoru, které se budou od ledna 2025 vztahovat na kryptoměnové služby.


Tento předpis je jakýmsi návodem pro banky, pojišťovny a další lidi z finančního sektoru, jak inovovat nové technologie při zkoumání nových technologických možností. Nařízení hovoří o tom, jak inovace ve finančním sektoru ovlivňují různé finanční produkty a služby a jak společnosti fungují digitálně. Obsahuje také pokyny k ochraně zákazníků, vytváření testovacích prostředí (sandboxů) pro nové technologie a vykazování výsledků těchto testů. Důležité je, že zahrnuje činnosti týkající se digitálních finančních aktiv, včetně kryptografických.

Toto nařízení nezabíhá do podrobností technického charakteru jednotlivých kryptoměnových aplikací, ale klade důraz na vytvoření stabilního legislativního rámce, který umožňuje inovace a současně chrání investory před potenciálními riziky spojenými s tímto rychle se vyvíjejícím trhem. Vydání tohoto krypto předpisu zdůrazňuje proaktivní kroky OJK k přípravě na převzetí krypto dohledu do ledna 2025. OJK úzce spolupracuje se současným kryptoregulátorem Bappebti a Bank Indonesia a vytváří přechodný tým, který bude řídit změnu dohledu nad digitálními finančními aktivy.

Začátkem tohoto měsíce se OJK spojila s finančními úřady z Malajsie, Singapuru a Dubaje, aby vytvořila komplexní kryptografickou politiku. Cílem této mezinárodní spolupráce, včetně vypracování návrhů memorand o porozumění s malajsijskou Bank Negara, singapurským Monetary Authority a dubajským Virtual Asset Regulatory Authority, je vytvořit pevný rámec pro kryptopolitiku.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.