Microsoft čtyřnásobně zvyšuje své investice do umělé inteligence ve Španělsku

Foto: unsplash

Společnost Microsoft oznámila, že plánuje výrazně zvýšit své investice do infrastruktury umělé inteligence a cloudu ve Španělsku a zavázala se v letech 2024-2025 zvýšit své výdaje na čtyřnásobek a dosáhnout 2,1 miliardy dolarů.


Téměř 70 tisíc pracovních míst

Technologický gigant se chystá představit nová datová centra v Madridu a nastínil svůj záměr vybudovat další centra v Aragonii, která budou určena pro evropské společnosti a veřejné subjekty. Cílem rozšířené evropské infrastruktury je poskytovat cloudové služby Microsoftu se zvýšeným zabezpečením, ochranou soukromí a opatřeními pro zajištění suverenity dat, a usnadnit tak firmám a orgánům veřejné správy v regionu přístup k celé sadě řešení společnosti v oblasti umělé inteligence. Podle analýzy společnosti IDC mají tato nová datová centra Microsoftu potenciál přispět k národnímu HDP ve výši 8,4 miliardy eur a v letech 2026 až 2030 pomoci vytvořit 69 000 pracovních míst.

Rozvoj umělé inteligence

Tento investiční závazek je v souladu s dohodou o spolupráci uzavřenou mezi předsedou vlády Pedrem Sánchezem a prezidentem společnosti Microsoft Bradem Smithem. V rámci této spolupráce budou Microsoft a španělská vláda spolupracovat na různých iniciativách zaměřených na rozvoj odpovědné umělé inteligence, zlepšení služeb pro občany a posílení národní kybernetické bezpečnosti a odolnosti ve španělských společnostech, veřejných orgánech a kritických infrastrukturách.

Toto partnerství funguje v rámci Národní strategie pro umělou inteligenci a Národní strategie kybernetické bezpečnosti, které vytyčila španělská vláda. Točí se kolem čtyř klíčových akčních bodů: Rozšíření umělé inteligence ve veřejné správě, podpora odpovědné AI, posílení národní kybernetické bezpečnosti a zlepšení kybernetické odolnosti podniků

Podpora od Microsoftu

Zvýšené investice společnosti Microsoft v poslední době jasně ukazují na její silný závazek nejen k rozvoji technologických inovací ve Španělsku, ale také k podpoře budování bezpečného a odpovědného digitálního ekosystému v zemi. Tento krok představuje významnou část strategie Microsoftu, která se zaměřuje na posilování své přítomnosti na španělském trhu, a to nejen prostřednictvím finančních investic, ale také skrze rozvoj partnerství s místními firmami, podporu start-upů a inovativních projektů.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.