Alcaraz s Djokovičem se o jednu hru tahali 26 minut. Rekord je však skoro hodina a půl.

Carlos Alcaraz přehrál ve včerejším finále Wimbledonu Srba Novaka Djokoviče a vyhrál po setech 1-6 7-6 (8-6) 6-1 3-6 a 6-4. V páté hře třetího setu se odehrálo neuvěřitelných 32 bodů. Na rekord to však zdaleka nestačilo.

Nedělní finále Wimbledonu nemohlo mít lepší soupeře. Carlos Alcaraz, coby světová jednička a sedminásobný wimbledonský šampion Novak Djokovič. Alcaraz tuto těžkou zkoušku zvládl a stal se teprve pátým mužem v open éře který získal několik titulů z Grand Slamů před dovršením 21 let. "Je to pro mě splněný sen," řekl Alcaraz v pozápasovém rozhovoru. Svým vítězstvím také zabránil tomu, aby ho Djokovič vystřídal na prvním místě světového žebříčku. Alcarazovo vítězství se však nerodilo snadno a po první setu, který Alcaraz prohrál 1:6, to vypadalo na jasné vítězství srbské legendy. Alcaraz však ukázal, že z finálového klání není vůbec nervózní a svůj výkon rapidně zlepšil. Ve třetím setu dokonce porazil Djokoviče 6:1 a k tomu úspěchu mu pomohla i pátá hra tohoto setu, která musela jít přes 13 shod.

Další zajímavostí je, že v této hře bylo tolik bodů jako v celém prvním setu. Alcaraz se také slušně naběhal, když v této hře uběhl přes 700 metrů. Djokovič uběhl o cca 100 metrů méně. Ze začátku však nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o tak dlouhý úsek hry. Djokovič rychle na svém podání dosáhl vedení 40:15 a vypadalo to na jasnou hru světové dvojky. Po následné shodě měl Djokovič další tři výhody, ale ani tak úspěch neslavil. Ten slavil až Alcaraz, když po 13 shodě konečně prolomil soupeřovo podání a ujal se vedení ve třetím setu 4:1. I když tato hra trvala 26 minut k rekordu měla relativně daleko.

Pomyslnou cenu za nejdelší hru ve dvouhře totiž získávají Anthony Fawcett a Keith Glass. V jednom gemu se totiž museli dostat přes 37 shod. Jednalo se o turnaj v roce 1975 a stejně, jako na Wimbledonu, se hrálo na travnatém povrchu. Tento povrch je rychlejší než například antuka a podávající má tak větší výhodu. Přestože v tu dobu neexistovaly žádné hodiny, které by hru měřily, dá se předpokládat, že celkový proces přípravy a dokončení jednoho bodu trvá nejméně minutu. Třicet sedm shod znamená, že se během hry odehrálo přibližně 80 bodů. Nejdelší tenisová hra všech dob tedy pravděpodobně trvala více než 80 minut.

Sledovali jste včerejší finále? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.