Budu hubnout, přestanu pít, rozejdu se s milenkou. Ale jenom v lednu. Od února vše při starém

Foto: Pixabay

Už máte novoroční předsevzetí? Co třeba skoncovat s milenkou, začít hubnout, nebo omezit alkohol? Že to je stejné jako loni? Asi ano. A bude to tak i za rok, za rok a za další rok zase.


Novoroční předsevzetí je něco, co neodmyslitelně patří k silvestrovským oslavám. Někdo chce začít chodit do fitka a hubnout, jiný se rozhodl omezit pití alkoholu a kávy, další chce být lepším manželem, nebo manželkou, a rozhodne se ukončit svůj milenecký vztah. Ať je ale předsevzetí jakékoliv, podle vztahového poradce Jiřího Bednaříka jich přibližně 80 procent vezme za své ještě do konce února. Ostatně, kdo si někdy dal nějaké novoroční předsevzetí, ať si sám sáhne do svědomí, jak to ve finále dopadlo. 

Lidé nemají trpělivost. Během ledna a února se deset kilo totiž podaří zhubnout málokomu
Jiří Bednařík; vztahový poradce 

Podle Bednaříka je nejčastějším předsevzetím snaha zhubnout. „Ano, drtivá většina novoročních předsevzetí spočívá ve snaze zhubnout“, říká Bednařík a pokračuje: „Fitness centra jsou v lednu a únoru plná snaživých lidí, jenže po dvou měsících zájem opadá a přibližně 80 procent cvičenců již v březnu nepokračuje, případně jen velmi sporadicky“. Důvodem je podle Bednaříka fakt, že zhubnutí nepřijde hned po první návštěvě fitness centra. 

Zajímavostí pak může být, že zatímco s hubnutím se to povede málokomu, s ukončením mileneckého vztahu to jde mnohem lépe. Tedy lépe… „Kdo se už jednou rozhodne ukončit svůj milenecký vztah, je většinou úspěšný. Taková věc se totiž, na rozdíl od ukončení členství ve fitness, vrací jen velmi obtížně“, říká Bednařík., který má s takovým rozhodnutím osobní zkušenost: „Nebyl to vyloženě milenecký vztah, nikoho jsem nepodváděl, ale už mě nijak nenaplňoval a v lednu jsem to ukončil. Musel jsem ale počkat až na silvestrovské předsevzetí. Šlo to tak nějak snadněji“. 

Ať tak či tak, nějaké novoroční předsevzetí by si měl vzít asi každý. I kdyby byla jenom pětiprocentní šance, že to dopadne podle představ, stojí to za to. Prostě každé kilo dole se počítá, stejně tak jako každá odepřená cigareta, nebo třeba sklenka vína. 

Dáváte si novoroční předsevzetí? Jaké bude to letošní? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Jiří Bednařík

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.