Italský kavárník se posmívá Čechům: „Chtějí kávu bez kofeinu, s mlékem bez laktózy a sladidlem bez cukru“

Espresso
Foto: Pixabay

V pití kávy jsme pro Italy za ignoranty. Pochutnat si na čerstvě namleté kávě s kapkou mléka? Pro někoho věc, bez které nelze žít, pro jiného smrtelná kombinace. Kavárníci se ale různým kávám se sójovým mlékem atd. posmívají. Alespoň ti italští.


Káva je pro Italy v podstatě národní nápoj a snad žádný Ital si nedokáže představit dát si k snídani cokoliv jiného, než cappuccino. Následně při cestě do práce se zastaví u první pumpy, nebo v nějakém bistru, na fantastické „un caffé“, tedy espresso, které ani v dnešní době nestojí více než jedno euro, aby si další dal hned po příchodu do kanceláře.

Různé historky o tom, jak se Ital „kření“, když si objednáte po večeři cappuccino, jsou zčásti smyšlené, ale mnohdy mají reálný základ. Své o tom ví i Fabrizio, který vlastní malou kavárnu ve městě Alghero na Sardinii. „Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by si Ital objednal cappuccino jindy, než k snídani. A ani jsem se nikdy nesetkal s tím, aby si objednal espresso bez kofeinu, s mlékem bez laktózy a s nějakým umělým sladidlem“, říká Fabrizio a pokračuje: „Byla tady nedávno skupinka čtyř holek z Prahy. Vymýšlely si různé kávy se sójovým mlékem, bez kofeinu, chtěly sladidlo se stévií a podobné nesmysly. Poslal jsem je do Starbucks, modelky…“ směje se Fabrizio, podle kterého jsou ale některé kávové speciality naprosto famózní. Třeba skvělé Laphroaig Café Islay. Jen je nedostanete v klasických italských bistrech.

Protože Fabrizia známe již několik let, byl za námi i několikrát v Praze. „To je podle mě stejné, jako kdybych přišel k vám v Praze do Lokálu (oblíbená Fabriziova restaurace na pražských Vinohradech; pozn. redakce) a chtěl řízek bez masa s bramborovým salátem bez majonézy a k tomu sklenici mléka bez laktózy. Možná by mi to udělali, ale byl bych pro smích, ne…“, uvažuje Fabrizio.

Takže rada pro milovníky kávy, co vlastně vůbec žádná káva není. I v Itálii vám takovou „pochutinu“ určitě s láskou připraví. Jen ji nepožadujte v klasických italských bistrech a kavárnách, a už vůbec ne u benzínových pump. Tam si raději dejte pořádné espresso, jehož chuť vám bude v ústech hrát ještě za dvě hodinky a nebude vás stát (většinou) více než jedno euro. Itálie je prostě země milovníků kávy, stejně tak jako my jsme národ milovníků piva, a nejsou moc rádi, když si objednáváme něco, co považují za znehodnocení jimi milovaného nápoje.

Jaký máte názor na kult pití kávy v Itálii? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.