Každoroční otázka, jestli pravý, nebo umělý vánoční stromeček, nemá jasnou odpověď

Foto: pixabay

Možná i vy, stejně jako velká část dalších lidí, řešíte každoroční otázku, jaký vánoční stromek koupit. Umělý stromek, nebo ten pravý? Jako vždy, i zde záleží na vašich preferencích, ale zkusíme vám s tím pomoci.


Vánoce jsou pochopitelně nejtradičnějším českým svátkem. Vše chceme mít načančané, voňavé a krásné. Týká se to i vánočního stromečku. Před rokem 1989 měla doma drtivá většina domácností v obýváku pravý smrček, borovičku, nebo jedli. S postupem doby se ale začaly do domácností dostávat i stromky umělé. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

 

Umělé stromky

Přijatelnější pro rozpočet

Pokud budete letošní Vánoce řešit finance, může vám nákup umělého stromku rozhodování velmi usnadnit. Umělý stromek lze totiž používat opakovaně, což vás zbaví nutnosti kupovat rok co rok skutečný stromek. Pěkný umělý stromek se dá sehnat od cca 3000 korun.

Žádná údržba

Pravé vánoční stromky jsou skvělé, ale jsou také náročné na údržbu. Umělý stromek nebudete muset zalévat, zametat u něj jehličí a řešit jeho umístění s ohledem na světlo ve vašem domově.

Vzhled

Největší výhodou pro umělý stromek je však to, že jeho vzhled je vždy skvělý. Skutečný stromek musíte dlouho vybírat, a pokud budete kupovat stromek na poslední chvíli, je velká pravděpodobnost, že hezký stromek už zkrátka neseženete. Budete se pak muset spokojit se stromkem, který je křivý nebo výrazně nesouměrný.

 

Živý stromek

Tradice

Nákup vánočního stromku má mnoho rodin zafixováno jako určitou každoroční tradici, které se vzdávat nechtějí. A je to pochopitelné. Výběr vánočního stromku většinou absolvuje celá rodina a jedná se tak o příjemný začátek vánočních svátků.

Vůně

Kdo by nemiloval typickou vůni vánočního stromku? Jeho vůně dokáže časem provonět celý domov a přidá tak něco navíc k vánoční atmosféře. Umělý stromek nevoní nijak. U něj se tak nabízí varianta využít aromatický difuzér, do kterého si můžete dát vonný olej, který voní jako konkrétní strom. Není to ale úplně ono.

Životní prostředí

Pravé stromky nepotřebují ke své „výrobě“ takové emise, které jsou potřeba k výrobě, a hlavně následné přepravě umělých stromků. Dalším důvodem, proč zakoupit pravý stromek může být to, že ve skutečnosti budete podporovat lesy. Je to z toho důvodu, že se stromové farmy nikdy nepodaří vyprodat celé a stromy tak přirozeně rostou až do dalších Vánoc.

Neměli bychom se ale kácení stromů vyhýbat obecně?

Podle serveru RealSimple se stále více ukazuje, že jedním z nejlepších způsobů ochrany lesů je jejich šetrné využívání. Pokud jsou naše lesy obhospodařovány udržitelným způsobem, mohou produkovat obnovitelné zdroje, jako jsou vánoční stromky a další výrobky ze dřeva. Nákupem udržitelných lesních produktů podporujeme místní komunity a vlastníkům půdy poskytujeme zisky, které potřebují k tomu, aby si svou půdu udrželi zalesněnou.

Jaký stromek máte doma vy? Napište nám do diskuze

Zdroj: Vlastní zjištění autora, Realsimple

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.