Není vězení jako vězení. Někde pětihvězdičkový pokoj, jinde 7 tisíc vězňů v prostoru pro 400 lidí

vezeni-cela
Foto: Pixabay

Praxe věznění sahá až do 17. století. Velikost a životní podmínky věznic se ale značně liší. Například ve Spojených státech si mohou bohatí odpykat svůj trest v zařízeních, která jsou vybavena jak hotelový pokoj. To však není případ následujících tří věznic.


Věznice Černý Delfín, Rusko 

Věznice Černý delfín (známá také jako trestanecká kolonie č. 6) se nachází nedaleko ruských hranic s Kazachstánem. Je vyhrazena pro nejnebezpečnější a nejbrutálnější odsouzené zločince v zemi, včetně sériových vrahů, kanibalů a čečenských teroristů. Vězni jsou zde 24 hodin denně sledováni kamerovým systémem a dozorci je obcházejí každých 15 minut. Do každé cely o rozloze pouhých 4,5 metru čtverečních, která se nachází za třemi sadami ocelových dveří, jsou přiděleni dva vězni, aby byli extra izolováni od dozorců a ostatních vězňů. Vězni mohou být mimo své cely pouze 90 minut denně na vyprahlém betonovém vycházkovém dvoře. Pokud jsou přemístěni kamkoli v rámci zařízení, jsou spoutáni a mají zavázané oči. Pokaždé je také dozorci vedou jiným směrem. To z toho důvodu, aby se nemohli naučit uspořádání věznice nebo komunikovat s ostatními vězni.

Tábor 14 Kacheon, Severní Korea

Poblíž středu Severní Koreje se nachází vězeňské zařízení o rozloze 155 km2, známé jako Tábor 14 Kacheon. Podle zpráv amerického ministerstva zahraničí byl Tábor 14 vybudován v roce 1959 poblíž středu země, asi 64 km severně od hlavního města Pchjongjangu. Tábor 14 je považován za tábor pro politické vězně a může pojmout až 15 000 vězňů. To znamená, že si zde odpykávají doživotní tresty za to, že jsou tzv. "nepřátelé státu". Vězni zde běžně hladoví a jsou nuceni k otrocké práci v hornictví, textilním průmyslu a zemědělství. V táboře 14 se také uplatňuje politika známá jako "trest tří generací", což znamená, že mnoho vězňů je zde pouze proto, že jsou příbuzní někoho, kdo je podezřelý ze spáchání trestného činu – a pravděpodobně zde zemřou, aniž by sami spáchali trestný čin.

Věznice Gitarama, Rwanda

V nejpřeplněnější věznici na světě Gitarama je umístěno více než 7 000 vězňů v zařízení, které bylo postaveno pro pouhých 400 osob. Většina vězňů je podezřelá z genocidy ve Rwandě, která se odehrála v roce 1994. Vzhledem k extrémní přeplněnosti jsou zde umístění muži a ženy nuceni stát bosí na špinavé zemi po celou denní dobu, což jim způsobuje fyzické utrpení. Mnozí z nich nakonec potřebují amputaci nohou, ale vzhledem k tomu, že věznici je věnován pouze jeden lékař na plný úvazek, většina vězňů nemůže dostat potřebnou léčbu.

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.