Řidič taxíku nerozuměl ani slovo, na tachometru svítilo číslo 482.000 km a snad všechny kontrolky

Foto: Jan Smékal

Taxíkem jezdím málokdy. Mám rád svoje pohodlí a nemám rád tu loterii, kdo a s jakým autem pro mě přijede. U některých firem se to dá sice trochu ovlivnit, ne vždy to je ale trefa do černého.


A zrovna to se stalo před pár dny, kdy jsem potřeboval dojet do servisu pro auto. Sice tam jezdí autobus, ale venku mrzlo až praštělo, zvolil jsem tedy jednu z online taxislužeb. Asi proto, že cesta byla za 130 korun, předávali si mě tři řidiči, než ten poslední skutečně přijel. Možná to znáte. Na displeji mobilu svítí údaj, že řidič přijede za 6 minut, ten se ale následně změní na „Hledáme ti řidiče“ aby po dvou minutách našli někoho, kdo přijede za 11 minut. Akce se opakovala ještě jednou, aby nakonec přeci jen nějaký řidič potvrdil, že mě vyzvedne. Napsal jsem mu zprávu, kde stojím, přišla odpověď v azbuce „Panjatno“. No, to bude zajímavé, pomyslel jsem si. A bylo.

Řidič nerozuměl ani slovo

Auto už od pohledu nebudilo dojem, že do cca 8 kilometrů vzdáleného servisu dojedeme. Ale co už, na svých cestách po Asii jsem jezdil v daleko horších dopravních prostředcích. Na „Dobrý den“ řidič vůbec nereagoval, ale poslouchal českou radiostanici. Řekl jsem kam jedu, jen abychom si to potvrdili, ale opět nulová reakce.

Nájezd skoro 500 tisíc kilometrů

Když jsem na řidiče mluvil, všiml jsem si, že má na přístrojové desce rozsvíceno sedm kontrolek a  nějaký nápis v azbuce. Zatímco jsem se to snažil rozluštit, upoutala můj zrak číslovka v levém dolním rohu pod rychloměrem. Ukazovala číslici necelých 500 tisíc kilometrů. V autě s podobným nájezdem jsem v životě neseděl a doufám, že už ani nebudu.

Upadne to kolo?

Nejsem automechanik. Ale pocitově se mi zdálo, že levé přední kolo musí každou chvíli upadnout, při brzdění se od kol ozýval poměrně hlasitý pískot, který se ostatně ozýval i odněkud z motorového prostoru. Možná nějaký řemen, či co? Každopádně, v autě jsem se zrovna moc bezpečně necítil. Kdo ví, jestli vůbec mělo platnou technickou.

Česky by se učit měli

Chápu, že nově příchozí cizinci, kteří u nás hledají práci a bezpečí, neumí česky a nemají zrovna moc peněz na to, aby si pořídili nějaké novější auta, když už tedy chtějí dělat taxikáře. Ale alespoň pár základních slovíček by se ze sebe měli snažit dostat. A co se týká auta – nevím, jestli je dobrý nápad vozit zákazníky v autě, které má najeto 400 tisíc kilometrů a už na první pohled nevzbuzuje příliš důvěry. Ale co už, dojeli jsme v pořádku a na řidičovo konto tak „připlula“ nějaká ta koruna. Snad ji brzo využije k obnově svého auta. Bude tak v klidu on i jeho zákazníci

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.