Zimní počasí může dát pojezdové bráně pěkně zabrat. Beninca radí, jak otevřít zamrzlou bránu a jak o ni pečovat

Foto: Beninca; Pixabay

Mrazivé počasí, sníh a led nejsou pro pojezdové brány zrovna ideální. Při správné péči se však o správnou funkčnost pojezdové brány nemusíte obávat ani v těch největších mrazech. Navíc to nic nestojí.


Základním prvkem pojezdové brány je pojezdový hřeben. Ten může být vyroben buď z nylonu nebo z oceli. Při sněžení se však může stát, že napadaný sníh na hřebeni namrzne a vytvoří tak tvrdou a pevnou překážku, která může fungovat jako tzv. „doraz“, který zastaví bránu klidně i po několika centimetrech pojezdu. Řešení je pochopitelně snadné. Jednoduše očistíte hřeben od zmrzlého sněhu tak, aby pojezdu nic nebránilo a nemohlo tak vypnout koncový spínač dříve, než k tomuto účelu nastavený a připevněný koncový doraz. 

Foto: Beninca; Pixabay

Pokud však brána popojede vždy jen pár centimetrů a hned se zastaví, může být chyba i jinde. V období, kdy déšť nebo sněžení vystřídají mrazy, může zamrznout pružina spínače (ano, to je to pérko vzadu uprostřed pohonu nad ozubeným kolem). I tuto závadu si ale můžete snadno odstranit sami doma. Stačí pouze tuto pružinu ručně rozhýbat a uvolnit tak od námrazy. Pokud se to nepodaří, zkuste použít horkovzdušnou pistoli nebo fén a teplem se pokuste námrazy zbavit.

 To vše jsou ale takové rady pro případ nouze. Určitě nikdo nechce stát v mrazu s fénem u brány, navíc, když pravděpodobně ani není kam takový fén připojit ke zdroji elektrické energie. Pro naprosté pohodlí je tak vhodné opatřit bránu magnetickými koncovými spínači (MLS) kterým mráz ani sníh nevadí. Není to nic složitého zvládnete to každý šikovný kutil. A kdyby přeci jen ne, stačí se domluvit s některým z proškolených techniků společnosti Beninca na montáži. Veškeré originální produkty Beninca koupíte pohodlně v eshopu na webu společnosti.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.