V Hanoji rozvážejí vánoční dárky polonahé modelky na motorkách

Foto: Daniel Kadlec

Že v Asii neslaví Vánoce? Ale slaví. Pro ortodoxní křesťany jsou ale některé asijské formy vánočních oslav asi jen málo přijatelné. Nás třeba zaujaly polonahé „Santa Clausice“ na motorkách v Hanoji.


Ve Vietnamu se Vánoce slaví. Sice ne tolik jako v Evropě, ale slaví. Vietnamcům se prostě západní kultura líbí čím dál tím více, a proto již od začátku prosince se začínají ulice zdobit vánočními světýlky a drobné obchůdky mění sortiment z „čím víc pruhů, tím víc adidas“ za různé vánoční ozdoby, vonné svíčky, čepice á la Santa Claus a umělohmotné stromečky. 

Ve staré čtvrti v Hanoji, kde stojí gotická katedrála Svatého Josefa, se již první týden v prosinci vztyčil vánoční smrk ozdobený tisící světýlek. Ačkoliv jde o umělý strom, je u něj celý den plno a všichni přítomní se před stromečkem fotí. Velmi často si na to vietnamské dívky obléknou tradiční šaty a nutno říci, že jim to neskutečně sluší. Tady to prostě vypadá opravdu vánočně. Sice se nepodává svařák ani trdlo, ale duch Vánoce je tady cítit podobně jako v Evropě. 

Stačí ale přejít na druhou stranu jezera Hoan Kiem (Jezero navráceného meče, v angličtině jednoduše Sword lake) a vše je jinak. Vánoce se tady slaví jako kdyby šlo o nějakou atrakci v Disneylandu. A nutno říci, že pro starší Evropany, kteří jsou zvyklí na vánoční mše, klasickou štědrovečerní tabuli a stromeček s dárky, to může být v některých ohledech šok. 

My jsme například potkali kolonu čtyř motorek, které řídil Santa Claus a jako spolujezdkyně měl za sebou spoře oděné modelky, které z motorek rozdávaly drobné dárky kolemjdoucím. Nutno říci, že šlo o velmi sličné slečny a během chvilky bylo kolem motorek tolik diváků, že kolona musela zastavit a pózovat kolemjdoucím. 

Ani my jsme neodolali a pár fotek jsme udělali. Přeci jen, na Staroměstském náměstí v Praze takovou atrakci ještě nemáme. Ne snad, že by to tam chybělo, ale určitě se najde spousta lidí, kteří by takové oživení v pražských ulicích uvítali. Obzvláště teď, když všichni šílí v nákupní agónii a nevidí doprava ani doleva. Na spoře oděné holky ve vánoční garderóbě by se určitě podívali a třeba by se trošku od toho vánočního nákupního stresu oprostili. 

Líbilo by se vám, kdyby pražské ulice brázdily podobné „Santa Clausice“ jako v Hanoji? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.