Nejdražší místo v letadle stojí přes milion korun. Nabídne však horkou sprchu nebo vlastního komorníka

Foto: Joakim Honkasalo, Unsplash

První třída v letadle znamená automaticky luxus v té nejvyšší možné míře. Zajímalo vás ale někdy, jaká je nejdražší letenka první třídy na světě? Pak je tento článek přesně pro vás.


Cena této letenky se pohybuje v závislosti na tom, kam cestujete. Nejdražší je však cesta z New Yorku do Abú Dhabí. Podle Etihadu se cena pohybovala kolem 64.000 amerických dolarů. To znamená cenu (v době psaní článku) téměř 1,5 milionu korun.  Slavná Etihad Residence spatřila světlo světa v roce 2014 a byla určena pro ty, kterým nestačilo „klasické“ sedadlo v první třídě. Co však mohl cestující očekávat, pokud si tuto letenku zakoupil?

Jízda limuzínou

Cestující se nemusel obtěžovat jízdou taxíkem na letiště. Pokud měl letenku Residence, mohl si domluvit soukromého řidiče, který ho vyzvedl a odvezl na letiště. V Abu Dhabí byla pro tyto účely vymezena speciální část terminálu.

Úžasný zážitek v salónku

Salónek je stejný, jako pro cestující první třídy. To však neznamená, že by byl špatný, naopak. Salónek nabízí širokou nabídku jídel, fitness centrum, a dokonce i místnost s postelí, kde je možné se pohodlně vyspat. Cestující v ekonomické třídě mohou do tohoto salónku vstoupit také, ovšem za poplatek 180 amerických dolarů.

Soukromý komorník

Tato část už začíná být velmi zajímavá. Cestující se zakoupeným místem Etihad Residence budou mít k dispozici soukromého komorníka, který bude cestujícím vždy na blízku.

Stravování na palubě

Na palubě letadla dostane cestující v této cestovní třídě stejná jídla, jako cestující v první třídě. Jíst však může v podstatě kdykoliv. Jídlo je podáváno na krásných talířích a cestující dostává opravdu ta nejexkluzivnější jídla, typicky se jedná například o kaviár. Pokud bude chtít, může si své jídlo vzít také do své soukromé postele.

Je libo postel?

V ekonomické třídě je obecně kvůli malému osobnímu prostoru téměř nemožné usnout. Na palubě tohoto letadla však společnost Etihad problém v programu Residence vyřešila, takže cestující může využít postel velikosti Queen, to znamená postel se šířkou 150 cm. Na té už se dá velmi pohodlně odpočívat.  

Horká sprcha 

Věděli jste, že se v letadle můžete osprchovat? Letecká společnost Etihad Airways je jednou z mála leteckých společností, která nabízí soukromou sprchu. Na vysprchování má cestující většinou pět minut, což je dostatečný čas na to se osvěžit, popřípadě si opravdu dopřát horkou sprchu. Etihad také nabízí luxusní kosmetiku značky Aqua di Parma, kterou si cestující může vzít s sebou domů.  

Všechno jednou končí

Pandemie Covid-19, respektive špatná ekonomická situace bohužel zapříčinila to, že se Etihad rozhodl některá letadla Airbus A380 uzemnit. Jsou mezi nimi bohužel i letadla, která disponují právě touto rezidencí. Uvidíme tedy, jestli se tato rezidence ještě někdy do vzduchu podívá.

Jakou nejlepší cestovní třídou jste letěli a jak jste si to užili? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Etihad, travelradar

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.