Bosch přichází s robotem, který zaparkuje a nabije váš elektromobil. Vyzkoušet ho můžete ve Stuttgartu

Foto: Unsplash

Společnost Bosch spolu s dceřinou společností koncernu Volkswagen Cariad pracuje na automatizované parkovací službě, která zahrnuje nabíjení elektromobilů bez řidiče.


Společnost Bosch nedávno poskytla aktuální informace o svém programu automatického parkování a nabíjení elektromobilů. Ve spolupráci s dceřinou společností koncernu Volkswagen a softwarovým specialistou Cariad vyvíjí systém, který kombinuje robotické nabíječky s parkovacími automaty a odstraňuje tak problémy s hledáním parkovacího místa ve městě i s nabíjením baterie elektromobilu.

Členka představenstva společnosti Bosch Tanja Rückert nedávno na technologickém veletrhu CES v Las Vegas vysvětlila, že elektrifikace je nyní hlavní součástí práce ve společnosti Bosch, a domnívá se, že nabíjení elektromobilů je stále překážkou v jejich zavádění.

Automatické nabíjení

Automatizovaný nabíjecí systém kombinuje funkci parkování bez řidiče s nabíjecími roboty, kteří tuto práci odvedou za řidiče. Rückert systém popisuje jako v podstatě automatizovaný způsob nabíjení elektromobilu a řeší také další problém, který se občas objevuje u veřejných nabíječek. A to ten, že elektromobily sice využívají nabíjecí stanice, ale zůstávají připojené dlouho poté, co je vůz plně nabitý a zabírají tak místo ostatním „kolegům“.

Se systémem Bosch přijde řidič na parkoviště, vystoupí z auta, stiskne tlačítko v aplikaci v telefonu a zbytek zařídí automatický systém. Vůz odjede na prázdné parkoviště s robotickou nabíječkou, která otevře nabíjecí klapku a připojí se. Jakmile je vůz nabitý na požadovanou úroveň, robot se odpojí a auto odjede na prázdné parkovací místo, čímž robot uvolní místo dalšímu zákazníkovi.

Službu už můžete vyzkoušet

Systém překročil počáteční experimentální fázi a v roce 2022 byl automatizovaný parkovací systém schválen pro komerční využití. Roboti jsou určeni k nasazení ve stávajících garážích, které již mají automatizované parkoviště, nebo v místech, kde se celé parkoviště instaluje nově. Automatické parkování s obsluhou je již 12 měsíců k dispozici v garážích na letišti ve Stuttgartu a je označováno za první autonomní parkovací službu čtvrté úrovně na světě.

Automatizovaný parkovací systém s obsluhou se také zkouší na parkovišti pro zaměstnance společnosti Cariad v Ingolstadtu a ve vývojové garáži společnosti Bosch v Ludwigsburgu. Společnost Bosch věří, že zlepšení komfortu je způsob, jak zvýšit atraktivitu jízdy na elektrický pohon.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.