ChatGPT se začíná v autech objevovat jako standardní výbava. První s ní na český trh přichází DS Automobiles

DS 7
Foto: DS Automobiles

Společnost DS Automobiles se v roce 2024 stává prvním výrobcem na světě, který bude ve svých modelech vybavených systémem DS IRIS SYSTEM standardně nabízet chatbot ChatGPT.


Pilotní fáze nasazení služby ChatGPT v systému infotainmentu DS IRIS SYSTEM, která byla spuštěna v říjnu 2023, se setkala s velkým úspěchem, neboť umožnila využít výhod generativní umělé inteligence ve spojení s rozpoznáváním řeči ve vozech DS. Na základě úspěchu této testovací fáze, během níž se využití rozpoznávání řeči zvýšilo o více než 50 %, bude společnost DS Automobiles nabízet službu ChatGPT standardně. Touto funkcí budou vybaveny všechny vozy DS 3, DS 4, DS 7 a DS 9 se systémem DS IRIS SYSTÉM vyrobené od března letošního roku. Systém bude k dispozici ve třinácti jazycích ve všech osmnácti zemích, kde je již systém rozpoznávání řeči součástí standardní výbavy.

Kam mohu jít a co tam mohu pít?

Uživatelé budou moci komunikovat se systémem rozpoznávání řeči DS IRIS SYSTÉM. Ten se tak stane skutečným interaktivním společníkem na cestách, a bude možné mu pokládat nejrůznější otázky, jako například:

„Co mohu v této oblasti navštívit?“,

„Co mi doporučuješ dělat na tomto hradě, když mám dvě hodiny času a mám s sebou desetiletého syna?“ a následně „Naveď mě na toto místo“,

„O čem je ta a ta kniha?“,

„Co bys mi doporučil pít k takovému a takovému jídlu?“,

„Vyprávěj mi příběh s takovými a takovými postavami na takovém a takovém místě“…

A mnoho, mnoho dalšího, pro nekonečnou zábavu a poučení během cest, aniž byste spustili oči ze silnice nebo ruce z volantu.

Pro co nejlepší zážitek z cestování je ChatGPT součástí nabídky Connect Plus, která již zahrnuje on-line navigaci, systémy Remote Controls a E-Remote Controls, on-line alarm, Send2Nav či EV Trip Planner a e-Routes (v závislosti na modelu a zemi určení). Tento paket je součástí standardní výbavy všech modelů DS Automobiles po dobu tří let (dle konkrétní země).

Stali jsme se průkopníky ve využití chatbotu ChatGPT v automobilovém světě a jako takoví nabízíme generativní umělou inteligenci, která je plynulá, intuitivní a imerzivní a promění každou cestu v jedinečnou výpravu. Naším posláním ve společnosti DS je nabídnout zákazníkům jedinečný zážitek na palubě,“ říká Olivier François, ředitel DS Automobiles. „Naše pilotní fáze měla u zákazníků velký úspěch a jsme hrdí na to, že jako první nabízíme funkci ChatGPT v rámci standardní výbavy u všech modelů řady DS Automobiles a brzy nás budou následovat i další značky skupiny Stellantis,“ doplňuje Yves Bonnefont, softwarový ředitel skupiny Stellantis.

 

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.