Dacia láká na nový model, mohl by to být aktualizovaný elektrický Spring

Foto: Unsplash

Cenově dostupný elektromobil by se mohl dočkat pořádné aktualizace, která se pravděpodobně neomezí jen na přepracovaný exteriér


Dacia Spring, nejdostupnější elektromobil na evropském trhu, čelí silné konkurenci nového Citroenu e-C3 a mnoha dalších připravovaných městských elektromobilů, jako je Fiat Panda. Aby si udržel svou pozici, pracuje prý Dacia na komplexní modernizaci.

Dacia Spring – levný elektromobil

Stínovou fotografii zveřejnila na sociálních sítích francouzská Dacia s popisem "Už brzy... zůstaňte naladěni!". Ačkoli upoutávka neprozradila název modelu, podle proporcí lze usuzovat, že se jedná o novou verzi modelu Dacia Spring. Připomeňme, že Spring nedávno získal v Německu masivní slevu, která v kombinaci s dotacemi snížila jeho vstupní cenu na pouhých 12 750 eur. To znamená, že model Spring může stát v Německu necelých 325 tisíc korun.

Celkové přepracování

Vizuální srovnání se stávajícím modelem ukazuje, že přední i zadní část vozu byla přepracována. Obrys předních světlometů připomíná novou Dacii Duster, zatímco hranaté zpracování zádě připomíná spíše Sandero Stepway. Světlá výška se zdá být velkorysejší než dříve a kola také vypadají větší, což zlepšuje crossoverový postoj elektromobilu navzdory absenci střešních ližin.

Dacia Spring byla původně představena v roce 2020 a v roce 2022 se dočkala mírné vizuální proměny, když přijala upravenou masku chladiče s novým znakem Dacia. V roce 2023 automobilka představila vlajkovou výbavu Extreme s bohatší výbavou a vyšším výkonem. Dnes je Spring k dispozici s jedním elektromotorem o výkonu 44 k (33 kW / 45 k), nebo 64 k (48 kW / 65 k) a baterií o kapacitě 26,8 kWh umožňující dojezd podle WLTP 220-225 km.

Je pravděpodobné, že aktualizace v roce 2024 bude větší než pouhý facelift, protože kupující elektromobilů jsou stále náročnější, a to i v nejnižší cenové kategorii. V této souvislosti by Dacia mohla vylepšit specifikace modelu Spring, čímž by se přiblížila novějším konkurentům.

Zaujala vás Dacia Spring? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.