Kontroverzní směrovky Tesly snižují její téměř dokonalé hodnocení bezpečnosti

Foto: Unsplash

Kontroverzní směrovky u nové Tesly jsou nově bez tradiční páčky na volantu. To způsobí, že automobilka přijde o své téměř dokonalé hodnocení bezpečnosti v Evropě.


Během posledních několika let si Tesla vytvořila působivou sbírku nejlepších bezpečnostních hodnocení od bezpečnostních organizací po celém světě. Model Y například uspěl v testu bezpečnosti u NHTSA a získal nejvyšší možné hodnocení bezpečnosti IIHS. Elektromobil získal také nejvyšší hodnocení bezpečnosti od Euro NCAP a australského ANCAP. Nyní však organizace Euro NCAP varovala společnost Tesla, že jí hrozí, že kvůli směrovým světlům již nejvyšší bezpečnostní skóre nezíská.

Tesla jako inovátor

Počínaje modernizací Modelů S a X v roce 2021 a nyní v novém Modelu 3 se Tesla zbavila páčky řízení, které se tradičně používají pro směrovky.

Místo toho Tesla nyní používá k aktivaci směrových světel dotyková tlačítka na volantu. Tento krok je však velice kontroverzní. Někteří jej považují za přirozený vývoj společnosti Tesla, která se již dlouho odklání od analogových vstupů a tlačítek. Jiní v něm vidí, že Tesla jde tímto směrem (ve snaze ušetřit náklady při výrobě) příliš daleko.

Organizace Euro NCAP oznámila, že plánuje trestat "nadměrné používání dotykových obrazovek" uvnitř vozidel. Agentura uvedla, že pro získání pětihvězdičkového hodnocení budou muset mít vozy "fyzické ovládací prvky" pro "ukazatele směru, výstražná světla, stěrače, klakson a SOS funkce". Což je pro Teslu problém, protože ta nemá páčku ani na ovládání stěračů.

Vyjádření od NCAP

Matthew Avery, ředitel strategického rozvoje Euro NCAP, se vyjádřil k novým pokynům následovně: "Nadměrné používání dotykových displejů je problémem celého odvětví, kdy téměř všichni výrobci vozidel přesouvají klíčové ovládací prvky na centrální dotykové displeje, což nutí řidiče odpoutat zrak od vozovky a zvyšuje riziko nehod."

Organizace Euro NCAP nemůže přímo zakázat konkrétní prvky automobilů, ale jako hlavní evropský orgán pro hodnocení bezpečnosti automobilů nemůže tento nový trend podporovat.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.