Nová Tesla Roadster bude mít zrychlení z nuly na sto za méně než jednu sekundu. Představení nás čeká ještě tento rok

Foto: Unsplash

Tesla představila druhou generaci Roadsteru už 16. listopadu v roce 2017. Dnes máme 29. února 2024 a tento elektrický sportovní vůz stále není k dispozici. Ale pokud máme Elonu Muskovi věřit, čekání je téměř u konce.


Jestli je v automobilovém průmyslu někdo z vedoucích pracovníků, kdo ví, jak produkt propagovat, pak je to určitě Elon Musk. K propagaci nového Roadsteru pronesl několik poměrně odvážných výroků: "Takové auto už nikdy nebude, pokud se to vůbec dá nazvat autem." A podle všeho zrychlí na stovku za méně než jednu sekundu.

Technické specifikace

Musk dále zmínili, že design byl dokončen a že se s produkčním modelem seznámíme koncem roku. Cílem je zahájit dodávky zákazníkům někdy v roce 2025. Jak však známe Teslu, člověk si nemůže být jistý vůbec ničím.

Vzhledem k tomu, že od debutu konceptu Roadster uplynulo zhruba šest a půl roku, je na čase se znovu podívat na technické specifikace, které Tesla slibuje. Původně se uvádělo, že zrychlí na stovku za 1,9 sekundy. To už teď tedy asi neplatí a tato hodnota se ještě snížila. Tento model bude disponovat pohonem všech kol, rychlostí přes 400 km/h a na jedno nabití, by měl tento stroj ujet až tisíc kilometrů. Specifikace se tak zdají až téměř neuvěřitelné.

Rezervace běží dál

Před deklarovaným odhalením na konci roku 2024 bude Tesla přijímat rezervace za 50 000 dolarů za kus. Za předpokladu, že se cena Roadsteru pohybuje od 200 000 do 250 000 dolarů. To není levné ani náhodou, ale ve srovnání s Rimacem Nevera, který stojí přes 2 miliony dolarů a nemá zadní sedadla je to vlastně výhodné.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.