Vitalik: Lidé stále "podceňují" kryptoměnové platby

Foto: Kanchanara/unsplash

Spoluzakladatel společnosti Ethereum naznačuje, že platby kryptoměnami jsou velkou vzpruhou pro mezinárodní obchod, charitu, a dokonce i pro platby v rámci jednotlivých zemí.


Spoluzakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin naznačuje, že nadřazenost kryptoměn pro platby je ve srovnání s fiat měnami často "podceňována", a jako klíčové příklady uvádí pohodlnost mezinárodních plateb a platby na charitativní účely. Buterin to komentoval ve vlákně na Twitteru a vysvětlil, že to není jen odolnost vůči cenzuře, ale také pohodlí, co činí kryptoměny "nadřazenými", pokud jde o mezinárodní obchod, charitu, a dokonce i platby v rámci zemí.

Přijetí kryptoměn při platbách celosvětově roste. Červencová zpráva datové platformy PYMNTS nazvaná "Placení kryptoměnami" zjistila, že mezi dotazovanými podniky s ročním příjmem přesahujícím 1 miliardu dolarů 85 % uvedlo, že přijímají platby kryptoměnami, aby našli a získali nové zákazníky. Rychle roste také dostupnost kryptoměnových debetních karet, přičemž společnost Binance nedávno ve spolupráci s Mastercard oznámila předplacenou kartu pro Argentince. Mnohé z těchto karet, jako například karta Wirex, dokonce odměňují uživatele za platbu kartou kryptoměnovým cashbackem a usnadňují utrácení několika hlavních kryptoměn a fiat měn i výběr hotovosti z bankomatů. Jak upozornil Vitalik, kryptoměny jsou také obzvláště užitečné při mezinárodních převodech peněz a při charitativních darech. Při tradičním provádění mezinárodních plateb pomocí fiat měny může jejich zpracování trvat dlouho a vede k vysokým poplatkům. Příkladem užitečnosti v tomto ohledu je válka na Ukrajině, kde vicepremiér Mychajlo Fedorov 18. srpna na Twitteru uvedl, že jen nezisková a aktivistická skupina Aid For Ukraine vybrala 54 milionů dolarů.

Ne všichni se však k využití kryptoměn jako platebního prostředku stavěli stejně optimisticky, přičemž mezi časté námitky patří volatilita cen, snadnost použití a regulační riziko, stejně jako vysoké transakční poplatky a dlouhá doba zpracování některých kryptoměn, jako je Bitcoin a Ether. I když se to může lišit, blockchain Bitcoinu zpracovává přibližně pět transakcí za sekundu, zatímco Ether v současné době zpracovává přibližně 29,3 TPS. Na druhou stranu Visa tvrdí, že je schopna zpracovat 24 000 transakcí za sekundu.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.