„Hyenismus první kategorie…“ Lidé na Twitteru („X“) komentují příspěvky o Babišově pomoci zpěvačce Blanarovičové

Foto: Pixabay

Na sociální síti „X“ (ex. Twitter) se objevily příspěvky, které popisují, jak se zpěvačka Blanarovičová dostala za pomoci Andreje Babiše Izraele. Drtivá většina diskutujících však v diskuzích pod těmito „tweety“ obviňuje Babiše z populismu a PR.


Aktuální situace v Izraeli je velice vážná je přirozenou snahou a zájmem asi všech Čechů, kteří v této zemi pracovně nebo rekreačně pobývali, dostat se ze země co nejrychleji pryč. Všechny významné sociální sítě jsou v poslední době příspěvky na téma „Izrael“ doslova přehlceny. Jednoznačně převládají příspěvky zpravodajského charakteru, nicméně objevují se i příspěvky, jejichž autoři si chtějí na toto téma nahnat nějaké body. Alespoň tak se to jeví velké části diskutujících pod příspěvky na sociální síti „X“ (ex. Twitter), které popisují návrat zpěvačky Blanarovičové z Izraele. Pomoci jí totiž měl údajně Andrej Babiš.

Pod příspěvky, které v tomto kontextu hovoří o aktivitě bývalého premiéra Babiše, se objevují diskuze, obviňující bývalého premiéra z populismu a neetického PR. V jednom příspěvku se dokonce objevil názor, že v tomto případě jde o „hyenismus první kategorie“.

Proč mají politici snahu předhánět se na sociálních sítích v tom, kdo pomohl více při zemětřesení, záplavách, krachu banky, cestovní kanceláře, nebo právě při pomoci dostat se z postižených oblastí zpět do vlasti, je jasné. Je potřeba dát svému elektorátu vědět že „my to děláme dobře, ale oni ne. Oni to dělají špatně.“

OK, asi i o tom je současná politika. Vše by ale mělo mít tzv. “štábní kulturu“. Je skutečně nutné „ohřívat si polívčičku“ na něčem tak hrůzném, jako je současná válka na Ukrajině nebo situace v Izraeli? Se vším respektem k jednotlivcům, kteří více či méně pomáhají a pomáhali, v takové situaci není od věci upozadit svoje ego a pomáhat prostě proto, protože to je správné.

Ostatně říká vám něco jméno Nicholas Winton? Až do roku 1988 o jeho aktivitě, která vyústila v roce  1939 v odvoz a tedy jistou záchranu 669 židovských dětí z Československa do Velké Británie, téměř nikdo nevěděl. Udělal to proto, protože to považoval za správné. Nikoliv proto, aby se o něm psalo v novinách…

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.