Invalida nejsem, ale parkovat na invalidech budu. Nechci, aby mi někdo poškrábal lak za 100 tisíc

Foto: Karel Plecitý

Projev nezměrné arogance, nebo zoufalá snaha majitele drahého vozu minimalizovat riziko jeho poškození? Neoprávněné parkování na místech pro invalidy je v Praze bohužel poměrně běžný jev. Postihován je však málokdy.


Emailů od čtenářů, kteří nám posílají fotografie a svoje zkušenosti s neoprávněným parkováním ostatních řidičů na místech vyhrazených pro invalidy, v naší redakční poště povážlivě přibývá. Velmi často na těchto místech parkují řidiči vozů dražších značek, kteří nezřídka argumentují tím, že standardní parkovací sloty jsou na současné vozy vyšší kategorie příliš úzké a ostatní řidiči jim neopatrným otevíráním dveří mohou poškodit drahý lak. Někdy údajně i za stovky tisíc.

Ono to někdy ani normálně nejde, pokud nechcete mít auto obouchané ze všech stran
Vladimír Kočka; čtenář webu TestyOjetin.cz 

Například pan Karel Plecitý nám poslal fotografii z parkoviště u OC Černý Most. „Jsem invalida a vždy se snažím zaparkovat na vyhrazeném místě. Skoro vždy tam ale stojí nějaké drahé auto, které ovšem za sklem nemá parkovací průkaz pro ZTP nebo ZTP/P“, napsal nám do emailu a přiložil fotografii zánovního BMW 760 Li, které skutečně parkuje na místě vyhrazeném pro invalidy. „Z auta vystoupil nějaký svalovec s blondýnkou a odešli do obchodu. Nevypadlo to, že by byli tělesně postiženi“, píše v mailu p. Plecitý. 

My samozřejmě nevíme, zda měl řidič za sklem průkazku ZTP/P opravňující k parkování na vyhrazených místech pro tělesně postižené, nicméně pan Plecitý ve svém emailu tvrdí, že nikoliv. Kdyby to tak bylo, museli bychom konstatovat, že se řidič zmíněného vozu zachoval skutečně velmi neomaleně. Zaparkovat o pár metrů dál by se jistě při jeho plném zdraví dalo. A to i přes to, že musíme souhlasit s občasným názorem některých majitelů drahých aut, že někteří řidiči při vystupování a nastupování do auta vůbec neřeší to, že vedle nich stojí jiné auto a neopatrným otevřením dveří mu poškodí lak. Ani to však není omluvenkou pro neoprávněné parkování na místech pro invalidy.

Chápu majitele drahých vozů, že mají obavy o lak. Má to ale řešení. Parkoviště nikdy nejsou tak plná, aby se nedalo stát 50 metrů od vchodu, třeba i přes 3 místa. Problém je ale v tom, že řidiči mastodontních SUV by se nikdy nesmířili s potupou jít těch 50m pěšky! A vyhrazené parkování? Ještě jsem neviděl na invalidech bez oprávnění stát třeba Felicii. V 99 % případů to bylo auto z velké německé trojky, navíc často s protekční SPZ,“ napsal do diskuze o parkování na webu TestyOjetin.cz pan Stanislav Jirec.

Přečtěte si: Parkovat přes tři parkovací místa je vrcholem arogance

Jak se na neoprávněné parkování na místech pro invalidy díváte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.