„Já som tu neni“ aneb „V debatě na ČT jsem nebyl, nepřekrucujte to…“

Foto: Pixabay

„Zatloukat, zatloukat, zatloukat…“. Tento postup doporučoval kdysi v nadsázce doktor Plzák v případě podezření z nevěry. Nyní se zdá, že Andrej Babiš povýšil zlidovělou hlášku na klíč k úspěchu ve své volební kampani a „zatlouká“ i to, co sám řekl před milióny diváků.


Následující text je názorovým komentářem redakce internetového magazínu Life24.cz

Kdo by si snad myslel, že období během covidové pandemie byl Babišův komunikační strop, musí v úžasu zírat, kam až lze se lží, demagogií a manipulací s fakty dojít. To, co ukazuje Andrej Babiš několik posledních dní v rámci své volební kampaně, musí být překvapením i pro ty, kteří ho bezmezně obdivují, znají a volí. Ne snad, že by si nikdy nevymýšlel, nelhal a nemanipuloval s fakty. To ne. Ale současná koncentrace lží a dezinformací je do nebe volající.

Andrej Babiš chrlil v debatě na České televizi jednu podpásovku za druhou. OK, s tím asi Petr Pavel pravděpodobně počítal. Alespoň to tvrdil po ohlášení výsledků prvního kola voleb. Jak se ale dívat na skutečnost, že Andrej Babiš popírá i to, co sám řekl a byl s tím v debatě konfrontován? Řeč je třeba o jeho rozdělování StB na „hodnou“ a „zlou“ v talkshow s Janem Krausem. Jakkoliv mu moderátor nedělní diskuze doslova odcitoval jeho slova, Babiš popřel, že by někdy něco takového řekl. Nebo jak se dívat na to, že v debatě odmítl vojensky bránit napadený členský stát NATO, aby to během pár hodin na sociálních sítích popřel?

Andrej Babiš totiž na svém Twitteru zveřejnil tento příspěvek: „Zásadně odmítám snahu překrucovat moje výroky, které padly během včerejší debaty. Nikdy jsem článek 5, tedy kolektivní obranu NATO nezpochybnil. Jen jsem si nechtěl ani představit, že by mohlo dojít ke 3. světové válce. Proto politici musejí usilovat o mír a zabránit válce. Z kontextu debaty to bylo jasné…“

Z přepisu debaty je však naprosto zřejmé, že tento Babišův tweet je flagrantní ukázkou toho, jak Babiš a jeho tým pracují s pojmy jako je pravda, lež, dezinformace, demagogie a překrucování faktů. Vyrobí prostě nějaký blábol, který je kompotem ze všech zmíněných pojmů, a šup s tím na sociální sítě. Na otázku Martina Řezníčka, zda by Česká republika, v případě, že by bylo napadeno Polsko, nebo pobaltské státy, měla splnit svoje spojenecké závazky a poslat tam vojáky, totiž Andrej Babiš odpověděl takto: „Já vám to vysvětlím. Ne, určitě ne. Já chci mír, nechci válku. A v žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války“.

Proč ve svém tweetu Andrej Babiš argumentuje třetí světovou válkou? Chce veřejnost postrašit? Uvědomuje si absurditu takového sdělení? To ví asi jen on sám, případně ten, kdo mu takový nesmysl poradil. Zdá se, že lež se pro Andreje Babiše stala legitimním prostředkem k dosažení svých zájmů. Možná se tak brzo dočkáme i tweetu, ve kterém Andrej Babiš třeba popře, že vůbec v debatě na ČT byl a že to je jenom překrucování skutečností.

Překvapilo by to někoho? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Pavel Foltýn; ČTK, ČT24; Twitter

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.