Babiš vystřelil v debatě na České televizi hranice absurdity do nepředstavitelných výšin


Tvrdil, že nepřijde. Nakonec si to rozmyslel. Možná chtěl vykolejit nejen protikandidáta Petra Pavla, ale také moderátora debaty Martina Řezníčka. Plán nevyšel a Babiš z debaty odešel jako naprostý diplomatický diletant.


Následující text je názorovým komentářem redakce internetového magazínu Life24.cz

Kdo neví, co to je „absurdní divadlo“, měl by si ze záznamu pustit nedělní debatu prezidentských kandidátů na České televizi. Možná to mohl být zlomový okamžik volební kampaně před druhým kolem prezidentských voleb. Jedno staré válečné pravidlo totiž praví, že nejlepší obrana je útok. Druhé pak říká, že moment překvapení může zvrátit i zdánlivě jasný výsledek bitvy. Možná v duchu těchto válečnických pouček se Andrej Babiš rozhodl změnit svoje původní rozhodnutí, že se nedělní debaty v České televizi nezúčastní a do diskuzního křesla v Panteonu Národního muzea se nakonec posadil.

Příchod Andreje Babiše do studia měl možná vykolejit nejen Petra Pavla, ale také moderátora debaty Martina Řezníčka. Geniální taktika jeho volebního týmu? Možná. To by ale nesměl v křesle proti Petru Pavlovi sedět na pohled chaotický, zmatený, ublížený a nepravdy říkající protivník. Na první pohled překvapivá taktika totiž nevyšla a Andrej Babiš se v očích mnoha lidí znemožnil možná mnohem více, než si kdo kdy dokázal vůbec představit. Bohužel i na úkor reputace České republiky jako celku.

Řeč je nejen o jeho prohlášení v tom smyslu, že by v případě napadení členského státu NATO jako prezident, tedy vrchní velitel ozbrojených sil ČR, nesouhlasil s vysláním českých vojáků na pomoc danému státu. Řeč je například i o tom, jak bagatelizuje dehonestující text na svých volebních billboardech, nebo jak interpretuje jednání Petra Pavla s generálem Valerijem Gerasimovem. Zmatečné vysvětlování proč, jak a kdo vyvolal nedávné hlasování o nedůvěře vlády, nebo argument, že kdyby vláda nepronajala objekt ve Vrběticích, žádný útok dvou ruských agentů by se nestal, diplomatický i argumentační deficit Andreje Babiše ještě více nasvěcuje.

Ono totiž považovat vědomé lži, dezinformace a překrucování faktů jako legitimní nástroj k dosažení svých zájmů je ve slušné společnosti naprosto neakceptovatelné. Argument, že se lhář za svá vyjádření následně omluví a tím je věc „smazána“, rozhodně nelze přijmout. Jedna věc je totiž omyl, a druhá věc je cílené lhaní a vtažení "protivníka" do situace, kdy musí vyvracet jednu lež za druhou. To je naprosto mimo rámec elementární slušnosti a morálky. Už tuto sobotu se však ukáže, jaké morální hodnoty vyznává většina českých voličů. 

Jak hodnotíte vystoupení obou prezidentských kandidátů v nedělní debatě? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Pavel Foltýn; ČTK; ČT24

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.