Pražané opět jako rukojmí zemědělců. Tak vypadá „nulová tolerance“ ze strany policie

Tramvaj Praha
Foto: Pixabay

Zemědělci opět drželi Pražany v šachu. Policisté jim sice vyhlásili nulovou toleranci při páchání dopravních přestupků, přesto se před Úřadem vlády objevila velká hromada hnoje, která blokovala dopravu.


Jestli chtějí zemědělci se svým protestem uspět, měli by mít veřejnost na své straně. To v podcastu 30 Minut Lajfu řekl farmář Lukáš Rázl. Sypáním hnoje do pražských ulic a blokováním dopravy si ji ale pravděpodobně nezískají. A jak se vyjádřil ministr zemědělství na sociální síti X, nepomůže jim to ani při jednání o svých požadavcích. Jedno mě ale jako Pražana zaráží hodně. Proč se policie, která o protestech věděla dlouho dopředu, nechá takto zaskočit a dovolí vysypat tuny hnoje před jednou z nejdůležitějších budov v České republice.

Zkuste si představit, jak by asi v reálné situaci dopadl váš pokus najet v Praze před Úřadem vlády do protisměru a zastavit. Už v okamžiku, kdy byste do protisměru najížděli, by zakročila, nebo alespoň měla zakročit, policejní hlídka, která před Strakovou akademií permanentně hlídkuje. A to se bavíme o situaci, kdy by byl hlídkující strážník takovým jednáním překvapen.

Nulová tolerance?

Dnešní (čtvrteční) protest zemědělců ale žádným překvapením být neměl. Policie na něj byla podle svých slov připravena a vyhlásila „nulovou toleranci“ dopravním přestupkům, které by protestující zemědělci mohli spáchat. Přesto před Úřad vlády najel do protisměru traktor s ohromným návěsem, ze kterého vysypal na silnici a tramvajové koleje několik tun hnoje. Jak je možné, že se tohle, v rámci zmíněné nulové tolerance řidiči traktoru vůbec povedlo? Co v tu chvíli dělali „netolerantní“ policisté? Kde jsou nějaké bezpečnostní protokoly? To je skutečně takto snadné najet před jednu z nejdůležitějších budov v Česku? Co kdyby byl v návěsu místo hnoje třeba nějaký výbušný systém?

Tuny hnoje před Úřadem vlády

Podle fotografií, které u svého článku zveřejnil server Novinky.cz, se policisté na hnůj, hrnoucí se z návěsu ven na silnici, jen nečinně díval. Následně byl sice podle policie řidič traktoru zatčen a obviněn z několika přestupků, ale to je přeci už pozdě. Policie měla zajistit, aby taková situace vůbec nenastala. To skutečně policisté neměli informaci, že Prahou projíždí traktor s návěsem plným hnoje? Nedovedu si představit, že takovou informaci neměli. A tak se Pražané opět stávají rukojmími zemědělců. Doprava se zpomaluje, tramvaje přes zasypané koleje neprojedou. Nezaslouží si Pražané, a nejen oni, aby policie více dbala na dodržování dopravní bezpečnosti?

Mohli být policisté důraznější?

Je to ostuda všech policistů, kteří se větami o „nulové toleranci“ prezentovali, že k takto ostudnému incidentu před Strakovou akademií došlo. To, že nejde traktory, pomalu jedoucí pražskými ulicemi, nějak zásadně odklonit, to se asi dá pochopit. Ovšem to, že policie přihlíží páchání dopravního přestupku, nechá ho dokonat, čímž mimochodem došlo k dlouhému zdržení provozu tramvajových linek, která projíždějí před Úřadem vlády, to se moc pochopit nedá.  Nic na tom nezmění to, že byl řidič obviněn z dopravních přestupků, nebo to, že jiný řidič traktoru byl údajně postižen za držení telefonu během jízdy. Jako Pražan bych od policie očekával mnohem více.

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.