Vánoční cukroví bude letos asi jenom pro bohaté. Jeho cena opravdu šokuje

Foto: Věra K.

Každoročně peče pro svoje zákazníky poctivé vánoční cukroví. Vždy měla plný sešit objednávek. Jenže letos to vypadá úplně jinak. Cukroví bude letos totiž asi jenom pro bohaté. Ceny surovin letí nahoru šíleným tempem.


Paní Věra z Mladé Boleslavi si každoročně přivydělává pečením vánočního cukroví. Sešit s objednávkami se jí údajně plnil každoročně již od léta a na každé Vánoce tak vždy pekla až 100 kilogramů cukroví. „Nejvíce byly pochopitelně žádané vanilkové rohlíčky, linecké koláčky a moje speciální citrónové koláčky, které jsem vázala do takových komínků s mašlí“, říká Věra. Jenže letos je prý sešit s objednávkami skoro prázdný. Na vině je cena surovin i energií, které Věra musela promítnout do konečné ceny cukroví. „Letos bude cukroví asi opravdu pouze pro bohaté“, obává se Věra, která má prý v tuto chvíli objednávky zatím pouze od čtyř zákazníků, tedy na cca 10kg cukroví.

Nejde jenom o cenu mouky, másla a cukru, ale také plynu a elektriky. Letos se prostě s cenou pod 850 korun za 1 kg nevejdu. A to je strašně moc
Věra K.; Mladá Boleslav

Jeden kilogram poctivého cukroví, plného másla, ořechů, pravé vanilky a kvalitního cukru, prý letos Věru přijde na téměř 650 korun. Aby jí to dávalo alespoň nějaký ekonomický smysl, chtěla by ho prodávat za 850 korun. „Dvoustovka je moje odměna za práci, nákup surovin, jejich dovoz, atd… Jenže 850 korun za kilogram cukroví je tady v okolí prostě opravdu hodně“, uvažuje Věra. Podle ní si tak letos opravdu kvalitní cukroví dopřejí jenom někteří. „Dřív jsme si nemohli dovolit banány a pomeranče, cukroví byl plný stůl. Dnes je to přesně naopak. Ale alespoň budeme zdravější“, snaží se o dobrou náladu Věra.

Podle Věry si tak lidé budou kupovat levné cukroví v supermarketech, nebo si pro něj jezdit do Polska. „Takové cukroví však máslo nebo pravou vanilku nevidělo ani z rychlíku“, říká Věra, podle jejíž slov nemůže cenou takovým výrobkům konkurovat. „Abych při výrobě cukroví šidila, to radši nebudu péct vůbec. Takové pečení by mě stejně ani nebavilo“, uzavírá Věra.

Jak to je u vás? Budete letos omezovat spotřebu cukroví? Pečete si sami, kupujete v supermarketu, nebo jste byli zvyklí si nechat cukroví napéct na zakázku? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.